Yazıcı Sürümü

İstanbul’un İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı


İstanbul’un İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı
19.03.18, Pazartesi
​Diyanet-Sen genel merkez yönetimi İstanbul 2 Nolu Şubeye bağlı ilçelerde teşkilat çalışmasında bulundu. Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca ve Mehmet Yaman’a İstanbul 2 Nolu şubeye bağlı Kadıköy, Ümraniye, Çekmeköy ve Şile ilçe müftülük aylık mutat toplantılarına katıldılar. Kur’an Kursu Öğreticileri ile de bir araya gelen Diyanet-Sen yöneticileri ayrıca Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Şile ilçe müftülerini makamlarında ziyaret ettiler.


Özkan: Yetki Bayrağını Her Zaman İleri Taşıyoruz

Teşkilat çalışması kapsamında Ümraniye ilçe müftülük personeli ile bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı sabah İmam-Hatip ve diğer müftülük çalışanları ile öğleden sonra Kur’an Kursu Öğreticileri ile bir araya geldi.

Müftülük personeline hitap eden Özkan, Diyanet-Sen’in kurulduğu 1998 yılından beri sendikacılıkta yeni bir anlayışla yoluna devam ettiğini belirterek “Hilf’ül füdul erdemliler hareketini rehber edinerek yola çıktığımız günden beri din görevlilerin ve vakıf çalışanlarının hakkını aramanın yanında demokrasinin, insan haklarının mazlumların hep yanında olduk. Vesayetin, emperyalizmin hep karşısında olduk. Ülke insanımızın vicdanından hiç ayrı düşmeden 19 yıldır kendimizi geliştirerek yolumuza devam ediyoruz. Bize yol arkadaşlığı eden 82 Bin üyemizle 14 yıldır aldığımız yetki bayrağını yer daim daha ileri taşımak için çalışıyoruz” dedi.
Omurca: En Önemli Başarı Türkiye’nin Selameti Ümmetin Kurtuluşudur

Çekmeköy ve Şile müftülük din görevlileri mutat toplantılarında din görevlilerine hitap eden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca medeniyet değerlerimize yaslanarak var olmaya çalıştıklarını ve bu şuuru canlı tutmaya çalıştıklarının altını çizerek “Benliğine yabancılaşmadan bugünün, yarının ayrımında olmak, tarihsel bir bakış ve millî şuurla mümkündür. Milletimizin duygu ve inanç dünyasına asla uzak düşmeyerek yılmadan, yorulmadan, sabırla, umutla sürdürdüğümüz mücadele, tarihi önemdedir.


Samimiyete dayalı vefa duygusu, vefaya dayalı samimiyet, başarımızı her defasında bereketlendirdi ve bunun sonucunda Türkiye’nin sendikalaşma oranı en yüksek kamu kesimi olmayı başardık. Ama bizim için en anlamlı, en önemli başarı, Türkiye’nin selameti, ümmetin kurtuluşudur. Yolları kapanmış bir Türkiye’de hiçbir kesimin, grubun önü açık olamaz. Emeğin değeri ve emekçinin geleceği de olmaz. Diz çöktürülmüş bir Türkiye’de hiç kimse, hiçbir yapı veya örgüt haysiyetiyle ayakta kalamaz. O yüzden birlik ve beraberliğe bu gün her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” ifadelerine yer verdi.

Yaman: Diyanet-Sen Kazandırmaya Devam Ediyor

Kadıköy İlçe müftülük aylık mutat toplantısına katılan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman,Diyanet-Sen’in varlığı, amacı, idealleri ve mücadelesi ile din hizmetini en yüksek, en önemli mesele kabul ettiğine dikkati çekerek “Diyanet-Sen, mali ve sosyal haklar noktasında da büyük kazanımlar elde ederek bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarımızın haklı desteği ve teveccühüyle büyümeye devam etmektedir. 19 yıllık hak ve özgürlük mücadelesinde; emeğinin, çabalarının ve kazanımlarının sonucunda ulaştığı 82 binleri geçen üye sayısıyla yeni bir destana daha imza atarak zirvedeki yerini korumuştur. Diyanet ve Vakıf çalışanlarımızın sendikamıza verdiği destek, normal bir teveccühü aşan niteliğiyle gerçek bütünleşmeyi ifade etmektedir. Diyanet-Sen’e aidiyet, demokrasi ve kalkınma yolunda tüm kaynaklarını harekete geçiren Türkiye ideali etrafında gönüllü, bilgili, katılımcı bir seferberliğin derlenip toparlanarak bütünleşmesi sonucudur. Aynı bilinç ve sorumluluğumuzun artarak sürmesi, birlikteliğimizi daha güçlü ve anlamlı kılacaktır. Sayısal olarak kendimizle yarıştığımız ortamlarda bile olgunluk sınırımızı aşmadık; vakur, mütevazı duruşumuzu bozmadık, bozmayacağız.” Şeklinde konuştu.
Bu haberi 757 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR