Yazıcı Sürümü

İstanbul 1 Teşkilat Çalışması Yapıldı


İstanbul 1 Teşkilat Çalışması Yapıldı
17.04.14, Perşembe
Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul 1 Nolu Şubeye bağlı ilçelerde teşkilat çalışmasında bulundu.

Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul 1 Nolu Şubeye bağlı ilçelerde teşkilat çalışmasında bulundu. 9 Nisan 2014’te gerçekleştirilen teşkilat çalışmasına Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir ve Mehmet Ali Omurca katıldı.

Teşkilat çalışması kapsamında Sarıyer, Fatih ve Şişli İlçe Müftülük Aylık Din Görevlileri Toplantılarına katılan Güldemir ve Omurca katılımcılara sendikal konularda bilgi verdi

Fatih ve Şişli toplantılarında konuşan Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Güldemir Diyanet-Sen’in 70 bini aşan üye sayısı ile Türkiye’nin en güzide sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu belirterek “Diyanet-Sen yetkinin 10. Yılında başarısını taçlandırarak kazanımlarını artırarak yoluna devam etmektedir. Ülkemizin sendikalaşma oranı en yüksek kamu görevlileri sendikasıdır. Hizmet konulumuzdaki bu örgütlülük sizlerin sendikal bilinci ve örgütlenmenin önemine verdiğiniz değerin bir göstergesidir” dedi.

Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurcada Sarıyer İlçe Müftülük Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in gerek toplu sözleşmede gerekse Kurum İdari Kurulu toplantılarında 10 yıldır hizmet kolunu temsil ettiğini hatırlatarak “Bazıları yetkileri olmadığı halde hizmet kolumuzla ilgili bir kazanım olsa kendileri yapmış gibi lanse etmektedir. Hizmet kolumuzun yetkili sendikası Diyanet-Sen’dir ve bütün kazanımların altında Diyanet-Sen’in imzası vardır.” Şeklinde konuştu.

İlçe müftülük toplantıları oldukça verimli geçti.

Bu haberi 2575 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR