Yazıcı Sürümü

İstanbul 1 Nolu Şube’den İstanbul Valisi Mutlu’ya Ziyaret


İstanbul 1 Nolu Şube’den İstanbul Valisi Mutlu’ya Ziyaret
22.05.13, Çarşamba
Diyanet-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu olarak İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ yu ziyaret etti.

Diyanet-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu olarak İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ yu ziyaret etti.

 

13 Mayıs 2013’de Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette Diyanet-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Osman Aydın, Şube Başkan Yardımcıları Mustafa Demir, Sezai Kaynar, Osman Erbir ve Muhammed Hanefi Özkan hazır bulundu.

 

Ziyarette konuşan İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Osman Aydın, Diyanet-Sen’in Türkiye genelinde yaklaşık 70 bin üyesi İstanbul’da ise 5 bin üyesi bulunduğuna dikkat çekerek “Sendikamızı kurarken “ karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak” düşüncesiyle, Hz. Ali’nin “Hakkını aramayan,hakkıyla birlikte onurunu da kaybeder”sözünden hareketle,Peygamberimizin “Hilful Fudul” cemiyetini örnek alıp hedef kabul ederek yola çıktık. Haklıya hakkını savunarak, haksıza da haksız olduğunu izah ederek yardımcı olmaktır amacımız. Sendikal hayatta bir çok ilklere imza attık ve gayet başarılı şekilde yürüyoruz. Amacımız haklı olanın hakkını savunmak. Milletimizin hassasiyetlerine dil uzatanlara sabırla ve saygı çerçevesini aşmadan gerçekleri anlatmak, şiddet ve kaosa sürüklemeden kamuoyu oluşturup milletimizin sesi olmaktır. Kuruluşumuzdan bu güne duruşumuz ve tavrımızla sendikacılık alanında şiddet olmadan kaos olmadan insanları birbirine düşürmeden de emeğin hakkının alınabileceğini gösterdik. Sendikal alandaki bir boşluğu doldurduğumuzu düşünüyoruz. Bu yıl 1 Mayıs’ı Çanakkale’de şehitlerimizin yanında kutladık.Canları pahasına miras bıraktıkları bu topraklarda huzursuzluk, kaos ve  şiddete asla fırsat vermeyeceğimizi gösterdik. Devlet olarak da millet olarak da yakın çevremiz ve sınırlarımızda yeterince entrika ile uğraşıyoruz. Son olarak Reyhanlı’da yaşananlar hepimizi derinden yaralamıştır. Bizler din görevlileri olarak halkımızı daima sağduyu,aklı selim,birlik beraberliğe çağıracak,sendikacı olarak da daima haklının yanında duracak ve misyonumuz gereği her alanda daima örnek teşkil edeceğiz. Diyalog ve fikir alış verişiyle, hizmetimizi halkımıza en güzel şekilde sunabilmek, kurumumuzu ve bu milleti hak ettiği saygın yere yükseltebilmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Aydın ayrıca yakın zamanda yapmayı planladıkları  İstanbul’da görev yapan müftüleri bir araya getirmeyi planladıkları toplantıya Vali Mutluyu da davet etti.

  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Valisi   Hüseyin Avni Mutlu  ise; “Benim için bu ziyaretiniz,hafta başında moral olmuştur. Diyanet mensupları olarak sizler devamlı halkımızın içinde,sadece camide değil cami dışında da sosyal etkinlik ve faaliyetlerinizle halkımıza hizmet ediyorsunuz. Millet olarak çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.Sizin sendikal alanda da yerinizi almış olmanız,bu alanda da misyonunuzu  en güzel şekilde temsil ederek örnek olmanız ayrıca memnuniyet verici bir durum. Ülkemiz için şiddet ve kaos ortamları yerine sükunet ve huzur ortamlarına kapı açıyor, emek ve hakkın insanları birbirine düşürmeden nasıl savunulacağını gösteriyorsunuz. Bizim de prensibimiz hakka ve halka sığınarak bu ülkeye hizmet vermek ve bu millete hak ettiği huzuru yaşatmaktır. Doğru bildiğimiz yolda tek başımıza kalsak bile ayaklarımızın bizi taşıdığı sürece yürümektir. Sizin evsahipliğinizde, belirlediğiniz tarih ve yerde sizinle olmaktan mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Bu haberi 4227 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR