Yazıcı Sürümü

İstanbul 1 Nolu Şube’den İl Müftüsü Yaran’a Ziyaret


İstanbul 1 Nolu Şube’den İl Müftüsü Yaran’a Ziyaret
13.05.13, Pazartesi
Diyanet-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu 8 Mayıs 2013’de İstanbul İl Müftüsü Doç. Dr.Rahmi Yaran’ı müftülük makamında ziyaret etti.

Diyanet-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu 8 Mayıs 2013’de  İstanbul İl Müftüsü  Doç. Dr.Rahmi Yaran’ı  müftülük makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette Diyanet-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Osman Aydın, Şube Başkan Yardımcıları Mustafa Demir, Sezai Kaynar, Selim Yavuz ve Osman Erbir  hazır bulundu.

 

Ziyarette konuşan Diyanet-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Osman Aydın; sendikanın görevinin kurumun hizmetlerine katkıda bulunmak olduğunu ifade ederek “İl Müftüleri toplantısındaki din görevlileri sendikalarına karşı oluşturulmaya çalışılan karanlık tabloya ışık tutmanız nedeniyle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizim amacımız bu kurumun hizmetine katkıda bulunmaktır.Sıkıntıları saygı sınırlarını aşmadan dile getirmek, mümkün mertebe diyalog yoluyla ve mahallinde çözmektir.” Şeklinde konuştu.  

 

İl Müftüsü Yaran’a KİK toplantılarında alınan kararlar ve İstanbul Şubesi olarak KİK toplantılarında dile getirilmek üzere hazırlanan dosyayı da sunan Aydın ayrıca İstanbul 1 Nolu Şube’nin sınırları dahilindeki ilçe müftülerini bir araya getirmeyi planladıkları  yemekli bir toplantıya İl Müftüsü Yaran’ı da  davet etti.

  

 Ziyaretten duyduğu memnuniyete belirten    İstanbul İl Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran ise “ Bizim İstanbul’da ve Diyanet-Sen’de yaşanmış bir sıkıntımız olmadı. Ancak değişik yerlerde yaşanan sıkıntılar sebebiyle bir toplantıda o tür görüşler dile geldi, biz de görüşlerimizi ifade ettik. Bun da sizlerin de kurum hassasiyetini göz önünde bulundurarak, ilkeli, seviyeli sendikacılık yapmış olmanızın büyük payı var. Tabi kızanlar canı sıkılanlar oldu. Onlar da yaşadıkları sebebiyle haklılar. Biz insanız, hangi mevki ve görevde olursak olalım hatalarımız olacak, sıkıntılarımız olacak. Fakat bunlar kendi içerisinde zaman içinde aşılabilecek, diyalog yoluyla, kongreler aracılığıyla çözülebilecek problemler. Kapatarak, yasaklayarak bir yere varamassınız.  Bütün dünya sivil toplum kuruluşlarından istifade ederken biz bu güzellikten niye istifade etmeyelim?” Şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Bu haberi 4665 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR