Yazıcı Sürümü

Isparta İl Divan Yalvaç’da Yapıldı


Isparta İl Divan Yalvaç’da Yapıldı
26.10.16, Çarşamba
​Diyanet-Sen İsparta İl Divan Toplantısı İsparta’nın Yalvaç İlçesi'nde yapıldı. Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'ndeki toplantıya Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Isparta Şube Başkanı Osman Akçil ve sendika temsilcileri katıldı.

Aydın: Hak Mücadelesi Hiç Bu Kadar Çetin Olmamıştır

Tarihin hiçbir döneminde, bilim, kültür, sanat, eğitim, askeri ve siyasi alanlarda; dünyaya iyinin, güzelin, doğrunun ve adil olanın hâkim olma savaşının bugünkü kadar çetin olmadığını belirten Aydın “Allah bizlere bu çetin mücadelenin en önemli mevzilerden biri olan din hizmeti ve aynı zamanda sivil toplum mevzisinin, sendika karargâhının neferi olmayı nasip etti.” Dedi.

Kötülüğe karşı HAK’kın, haklının yanında olma bilinci ile bir avuç gönüllü tarafından temelleri atılan ve bu gün kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek ve Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde teşkilatlanmış, hizmet kolunda 13 yıldır yetkili olan, onlarca kazanımın mimarı Diyanet-Sen’in bir neferi olmanın haklı onurunu yaşadıklarını ifade eden Aydın “13 yıldır başarı ve istikrarın değişmeyen adresi Diyanet-Sen’e ülkemizin ve İslam coğrafyasının içinde bulunduğu zorlu şartlarda büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Zira ülkemiz ve coğrafyamız dış güçlerin ve onların içerdeki maşaları tarafından bin bir türlü fitne ile ayrıştırılmaya kaos ortamına, savaş ortamına çekilmeye çalışılıyor. İslam coğrafyasını kan gölüne dönüştüren bu mihraklar ülkemizi de bu savaş ortamına çekmeye çalışıyor. İçerden ve dışardan var güçleri ile bölgenin ve İslam Ümmetinin umudu durumundaki Türkiye’yi dize getirmeye, dizayn etmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz darbe girişimi de bunun en canlı ördeğidir” şeklinde konuştu.

Yaman: Din Görevlilerinin Yanındayız

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, yakın zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 5 bin din görevlisinin işe alındığını, bunların 3 aylık hizmet içi eğitim aldıktan sonra görevlerine tam donanımlı olarak başlayacaklarını kaydetti. Yaman, "Bu arkadaşlarımızdan görev yaptığınız ilçelerde göreve başlayacak olanlara sahip çıkın. Onların yalnızlık hissetmelerine engel olun" diye konuştu. Yaman, sendika olarak din görevlilerinin haklarını en iyi şekilde korumaya çalıştıklarını ve lokal bir sorunun bile Diyanet İşleri Başkanlığına iletilmesinde aracılık ettiklerini vurguladı.

Akçil: 15 Temmuz’da İlk Salayı Isparta Verdi

Toplantıda konuşan Osman Akçil, 15 Temmuz'da yaşanan darbe kalkışmasında halkın demokrasiye sahip çıkmak için sokaklara çıkmasında din görevlilerinin de etkisinin olduğuna dikkati çekerek, "Diyanet İşleri Başkanımızdan talimat gelmeden Isparta'da saat 00.00 sıralarında camilerimizden salalar vererek halkı sokağa çıkmaya davet eden belki de ilk il Isparta olmuştur. Şükürler olsun ihtilallerle ezanların kesildiği günlerden salalarla ihtilallerin engellendiği günlere geldik. Darbe gerçekleşmiş olsaydı şimdi ne hallerde olurduk bilemiyorum" dedi.

Bu haberi 1716 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR