Yazıcı Sürümü

İmamoğlu Diyanet-Sen Temsilciliği Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi


İmamoğlu Diyanet-Sen Temsilciliği Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi
07.06.11, Salı
Diyanet-Sen Adana İmamoğlu İlçe Temsilciliği şube yönetiminin de katılımı ile değerlendirme toplantısı yaptı.

Diyanet-Sen Adana İmamoğlu İlçe Temsilciliği şube yönetiminin de katılımı ile değerlendirme toplantısı yaptı.

 

 İmamoğlu Müftülüğü’ne bağlı din görevlilerinin katıldığı toplantı’da konuşan İlçe Temsilcisi Eyüp Uçan, 2010 yılının sendikal kazanımlar yönünden oldukça başarılı bir yıl olduğunu belirterek 2011 yılı için yol haritamızı yine sizlerle belirleyeceğiz. İmamoğlu Diyanet-Sen ilçe temsilciliği olarak ben bütün din görevlisi arkadaşlarımı sendikamıza üye olmaları için davet ediyorum. İlçe temsilciliği olarak biz her ay sonunda bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Bu sayede birbirimizin ve toplumumuzun sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunma imkanı da sağlıyoruz" dedi. 

 

Adana Diyanet-Sen  Şube Başkanı Mustafa Ünaldı ise, sendikal kazanımlar konusunda bilgi vererek, uzun süre gündemde tuttukları; '4/B' statüsündeki kamu çalışanlarının 'kadro'ya alınmasına yönelik taleplerinin, hükümetin yapmış olduğu çalışmayla hayata geçirildiğini, bunun da son derece önemli bir adım olduğunu söyledi.
Bunun yanında Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı açılan 'Kur'an Kursu' ve 'Yaz Kur’an kurslarında  görev alan ve 'sözleşmeli' olarak çalıştırılan Kur'an öğreticisi, imam-hatip, müezzin-kayyım ve vaizlere de 'ek ders ücreti' verileceğini ifade eden  Ünaldı;"Tüm bunların yanında Diyanet İşleri Başkanlığı Genel İdari Hizmetleri bünyesinde çalışan personelin mağduriyetlerinin giderilmesi için mücadelemiz sürüyor" dedi.

Yine bulundukları girişimlerin bir sonucu; 'İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM)' kontenjanı 2 bin 700'den 4 bin 100'e çıkarıldığını söyleyen Ünaldı; "Camiamıza hayırlı olsun. Destek sizden, Çalışma bizden, netice Allah'tan" ifadesini kullandı.

 

Toplantıda İlçe Temsilciliği’nin ve üyelerimizin problem ve önerileri tespit edildi.       Teşkilat çalışmaları hakkında bundan sonra nelerin yapılması gerektiği üzerinde duruldu.

Bu haberi 7710 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR