TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen'in Kazanımı Sınavsız Geçiş Lisans Tanımlama Sonuçları Açıklandı


Diyanet-Sen'in Kazanımı Sınavsız Geçiş Lisans Tanımlama Sonuçları Açıklandı
12.09.18, Çarşamba
Diyanet-Sen’in mücadelesi sonrası hayata geçen sınavsız lisans tamamlamada tercihler sonuçlandı ve ilk kayıt dönemi başladı. Ön lisans mezunu olanlar lisanslarını tamamlayarak lisans mezunu olmaya hak kazanacak.

Genel anlamda bütün ilahiyat mezunlarını kapsayan bu kazanım, ilk beş yıllık süre içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığı personelin çoğunluğunu kapsayacak şekilde düzenlenecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, sınavsız lisans tamamlama talepleri sürecinde kendilerine ve diyanet personeline yönelik birçok iftira atıldığını ve karalama kampanyaları yapıldığını, ancak elde ettikleri kazanımla iftira sahiplerine en güzel cevabı verdiklerini söyledi.

Bu iftira ve karalama kampanyasının bir amacının da diyanet camiasının gelişimine engel olmak olduğunu kaydeden Bayraktutar, “Onlar diyanet camiasının her bir ferdinin gelişimine karşı durdular, onlar bir din görevlisinin mihrap ve cami içerisinde kaybolmasını istediler. Bu yüzden sonu aydınlık olan bütün taleplerimizin altını oymaya, itibarsızlaştırmaya, arşivlere kaldırmaya yeltendiler. Bizler bu hususta din görevlisi kardeşlerimize nasıl söz verdiysek, bu sözü yerine de getirmesini rabbim bizlere nasip etti.” Şeklinde konuştu.

Bayraktutar, taleplerinin kazanıma dönüştüğü, ilk kayıtların başladığı bu günlerde, lisans tamamlamanın ilk öğrencilerin kendilerine attığı teşekkür mesajlarının kendilerini mutlu ettiğini ve haklı taleplerinin kazanıma dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Bu teşekkürün asıl mimarının öncelikle milletin derdiyle dertlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan Bayraktutar, “Bizim bu talebimizi hayata geçiren, desteğini esirgemeyen, teknik çalışmalarımızda ciddi gayret sarf eden YÖK Başkanımız Sayın Yekta Saraç’a, her defasında yanımızda olup diyanet personelinin daha iyisine layık olduğunu söyleyen, sınavsız geçiş talebinde bizi hiç bir zaman kırmayan sayın Bekir Bozdağ’a da teşekkür ediyoruz. Bu ülkenin derdiyle dertlenenler dertleri çözecek çözümlerde bulurlar. Sınavsız geçiş bunun en büyük örneğidir.” Dedi.

Mehmet Bayraktutar ayrıca lisans tamamlamaya kayıt yaptıran öğrencilere de başarılar diledi.

Sonuç öğrenmek için tıklayınız.

Kayıt işlemleri 13 Eylül 2018 tarihinde başlayarak 20 Eylül 2018 günü mesai bitimine kadar ilgili üniversitelerce alınacak olup kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilmelidir.

2018 İlahiyat Lisans Tamamlama Taban-Tavan Puanlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bu haberi 7442 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR