Yazıcı Sürümü

​Iğdır İl Divan Toplantısı Yapıldı


​Iğdır İl Divan Toplantısı Yapıldı
24.05.16, Salı
Diyanet-Sen Iğdır İl Divan Toplantısı genel merkez yönetiminin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Vekili Osman Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan katıldı.

Aydın: Teröre Karşı İslam Kardeşliği ile Birliğimizi Koruyalım

Toplantıda din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Vekili Osman Aydın din görevlilerinin bu ülkenin birleştirici çimentosu olduğuna dikkat çekerek “İslam kardeşliği bu ülkede her zaman birleştirici bir unsur olmuştur. Türk, Kürt, Laz, Çerkez İslam kardeşliği şemsiyesi altında birlikte ve beraberce asırlarca yaşamıştır. Bu birlik ve beraberliğin tesisinde din görevlileri her zaman önde ve yönlendirici etkileri ile halka önder olmuşlardır. Kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin tehdit edildiği şu günlerde de yine din görevlilerimize büyük görevler düşmektedir. Aramıza fitne tohumları ekmeye çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Sağduyu ve aklıselimle oynanan kirli oyunları boşa çıkaracağımıza inancım tamdır. Sendika olarak her zaman teröre ayrılıklara karşı İslam kardeşliğini savunduk ve savunmaya da devam edeceğiz” dedi.

Sendikacılıkta Diyanet-Sen Markadır

Diyanet-Sen’in ilk günkü heyecanla hizmetlerine devam ettiğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, “Diyanet-Sen’in başarısı birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaktan, ihlas ve samimiyetten kaynaklı bir başarıdır. Bu başarı ekip işidir. Genel merkeziyle teşkilatıyla üyesiyle uyumlu çalışmanın, istişare etmenin sonucudur. Bütün bunları görmeyerek “meyveli ağaç taşlanır” sözünün gereği olarak kendi başarısızlıklarına bahane arayanlar boşuna uğraşmasın Diyanet ve Vakıf çalışanları haklarını arama konusunda Diyanet-Sen’i ehil görmekte ve 12 yıldır yetkiyi Diyanet-Sen’e vermektedir. İnşallah bu ayın sonu itibariyle 13. Kez yetki yine Diyanet-Sen’indir. Diyanet-Sen sendikacılıkta artık markadır.” Şeklinde konuştu.

Bu haberi 2388 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR