TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Hayırlı Olsun


Hayırlı Olsun
19.09.17, Salı
​Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyanet işleri Başkanlığı'na atanan Prof. Dr. Ali Erbaş’ı telefonla arayarak tebrik etti.

Teşkilat çalışmalarından dolayı Muş,Bitlis,Kars, Ardahan illerinde teşkilatı ile bir araya gelen Bayraktutar teşkilat çalışmaları yaparken yeni başkanın atanma haberini aldıklarını belirtti.

Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük Din görevlileri sendikası olan Diyanet-Sen’in bu güne kadar yapmış olduğu çalışmaları yakından takip eden, Kurum İdari Kurul toplantılarında beraber çalıştığımız, sendikal toplantılarımızda bizi yalnız bırakmayan sayın başkanın teşkilatın sıkıntılarına yabancı olmadığını, din görevlilerinin gelişimi adına bir çok çalışma yaptığını bildiklerini söyleyen Bayraktutar, Daha iyi bir din görevlisi için verilen emeğe yeni bir emek katma sürecidir. Bu süreçte Diyanet İşleri Başkanlığımızı bu güne kadar yalnız bırakmadığımız gibi bundan sonra da yalnız bırakmayacağımızı yetkili sendika olarak dile getiriyoruz.

Bayraktutar; Diyanet İşleri Başkanlığı'na yaklaşık olarak 18 yıl hizmet etmiş ve Diyanet'in hafızasını muhafaza eden, ilmi, duruşu ve sergilediği tavırlarıyla ön plana çıkan Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı olarak atanması Yetkili Sendika Diyanet-sen olarak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Diyanet İşleri Yeni Başkanımızın görevi süresince Din-i İslam'ı mübin hususunda yaptığı çalışmalar ile Diyanet personelinin mali ve sosyal hakları konusunda yapacağı bütün çalışmalarda kendisinin yardımcısı ve destekçisi olacağımızı Diyanet-sen olarak beyan ediyoruz.

Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı olmasından dolayı tebrik ediyor, yeni görevinin şahsına, ailesine, Diyanetimize, ülkemize ve İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu haberi 2346 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR