TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Hakkı Üstün Tutanlarla Batılı Üstün Tutanlar Hep Mücadele Edecek


Hakkı Üstün Tutanlarla Batılı Üstün Tutanlar Hep Mücadele Edecek
25.09.17, Pazartesi
​Bitlis Müftülük Aylık Din Görevlileri Toplantısı’na katılarak bir konuşma yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar İnsanoğlunun yaratılışından bu yana hakkı üstün tutanlar ile batılı üstün tutanlar arasında sürekli bir hâkimiyet mücadelesi süregeldiğini dikkat çekerek “Bu mücadele kıyamete kadar da devam edecektir.” Dedi.

Türkiye, üzerine büyük oyunlar oynandığını tuzaklar kurulduğunu belirten Bayraktutar “Ne bu coğrafyada, ne de Türkiye içinde, Kürtlerle Türkleri birbirinden ayırmak mümkün değil. Kaderleri ortak, birbirine kardeş olmuş iki halk, geçmişi birlikte inşa ettiler, geleceği de birlikte kuracaklar. Etnik kökenlerimiz, ırklarımız, kavimlerimiz, dillerimiz, mezheplerimiz, yaşam tarzlarımız, fikirlerimiz farklı olabilir ama bu ülkede hepimiz, istisnasız, tek milletiz; devletimiz, vatanımız ve bayrağımız da hepimizindir. Bu muhabbet, bu ittifak kopmamalı. Irkçı, ayrıştırıcı dil, Diyanet-Sen’ e hiç musallat olmadı, bundan sonra da olmayacaktır.

Müslümanların Arasına Nifak Tohumları Ekiyorlar

Müslümanların arasına küresel güçler tarafından nifak tohumları ekildiğine dikkati çeken Bayraktutar konuşmasına şöyle devam etti: Türkiye’de FETÖ terör örgütü gibi, Kanada’da yaşayan Pakistandalı Tahir-ül Kadri liderine Pakistan’da darbe yaptırıldı . Türkiye’de gerçekleştiremekdiklerini Pakistan’da yaptılar. Aynı şekilde Irak’ta Kestizani hareketi ile devlete sızıp ABD’nin Irak işkalini kolay bir şekilde yapmasını sağladılar. Hülasa, FETÖ veya Tahir-ül Kadri gibi yapılanmaların çıkış noktasını ve motivasyonlarını Hindistan’da İngilizler’in Müslümanları bölmek ve Emperyalizme hizmet etmek için kurduğu Kadıyânîlere kadar sürmek mümkündür ve bu örgütlerin hepsi aslında emperyalizme geçit verip, sömürgeciliğe hizmet etmek amacıyla toplumları ifsad etmeye matuf olarak desteklenmektedir. Unutmayalım; emperyalizm insanlığa, doğrulara, hak-hukuk-adalete değil menfaatine bakar. Emperyalizm ağzıyla sözde “Adalet” arayanlar sahipleriyle birlikte hezimete uğrayacaklardır.” İfadelerine yer verdi.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman da katıldı.

Diyanet-Sen heyeti Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Güroymak, Adilcevaz ve Ahlat üyeleri ile bir araya gelinerek istişare yapıldı. Adilcevaz kaymakamı, belediye başkan vekili ve Aydınlar belediye başkanı ziyaret edildi.

Bu haberi 995 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR