Yazıcı Sürümü

Güzeldal: Diyanet-Sen 14 Yıldır Kazandırmaya Devam Ediyor


Güzeldal: Diyanet-Sen 14 Yıldır Kazandırmaya Devam Ediyor
17.05.18, Perşembe
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal Sakarya’nın merkeze bağlı Erenler ilçesinde teşkilat çalışmasında bulundu. Sabah din görevlileri ile buluşan Güzeldal, öğleden sonra ilçede görev yapan Bayan Kur’an Kursu Öğreticileri ile bir araya gelerek Diyanet-Sen’in kazanımları konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Toplantılarda Güzeldal’a Sakarya Şube Başkanı Nihat Meraklı ve Erenler İlçe Temsilcisi Ömer Kaya eşlik etti.

Diyanet-Sen’in 14 yıldır kazandırmaya devam ettiğini belirten Güzeldal, yetkiyi aldığımız günden beri Diyanet ve Vakıf görevlileri için en iyisi için çalıştık. Şükürler olsun çalışmalarımız meyvesini veriyor. Bu gün 83 binleri geçen üye sayımız ve yüzlerce kazanımlarımızla ülkemizin en saygın sivil toplum kuruluşlarından biriyiz. Bu yılda inşallah 15 kez yetki bayrağını daha da ileriye taşımak için çaba sarf etmeye, ter akıtmaya ülkemizi il il, ilçe ilçe, köy köy dolaşmaya devam edeceğiz. Biz üyemizle halkımızla bir olmaya, hizmet götürmeye devam edeceğiz” dedi.


Sınavsız Geçiş Tüm Camiamız İçin Kazançtır

Güzeldal, Diyanet-Sen olarak önlisans mezunu kurum çalışanlarının sınavsız lisans tamamlamalarının çok önemli olduğuna inandıklarını belirterek “Bunun için akademisyenlerle görüştük. Gerekli raporları hazırlattık. Bu raporu YÖK’e, ilgili bakanlarımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza sunduk. Görüşmelerimiz çok olumlu geçti. Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve YÖK konuya olumlu baktı. Ve bu gün kurum çalışanlarının neredeyse yarısına tekabül eden 56 bin civarındaki kurum çalışanlarımıza sendika farkı gözetmeksizin sınavsız lisans tamamlama hakkı tanınmış oldu. Usul ve esasları işleyiş süreci YÖK tarafından belirlenecek sınavsız lisans tamamlama hakkından İlahiyat Önlisans mezunu herkes yararlanabilecek. Bu hakkın elde edilmesinde emeği geçen desteklerini bizden esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Bu haberi 541 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR