TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Genel Tatil Günlerinde de Fazla Çalışma Ücreti Ödenecek


Genel Tatil Günlerinde de Fazla Çalışma Ücreti Ödenecek
23.08.17, Çarşamba
​İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlar dini, milli, ulusal ve genel tatil günlerinde fiili çalıştıkları her gün için fazla çalışma ücreti alacak.

2018-2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem toplu sözleşmesinin Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolunda imza altına alınan söz konusu maddeler ile 2. Dönem toplu sözleşmede kazanılan haklar devam ederken 4. Dönem milli ve ulusal bayram mesaileri 3 katının 8 saate tekabül eden tutarı 4 katı olarak 1 puan artırıldı ve genel tatil günlerini de kapsayacak şekilde düzenlendi.

Buna göre imam hatip ve müezzin kayyımlar aşağıdaki günlerde fiili çalıştıkları günler için fazla çalışma ücreti alacak:

Ramazan Bayramı: 3,5 gün

Kurban Bayramı: 4,5 gün

Yılbaşı: 1 gün

23 Nisan: 1 gün

1 Mayıs: 1 gün

19 Mayıs: 1 gün

15 Temmuz: 1 gün

30 Ağustos: 1 gün

29 Ekim: 1,5 gün

Söz konusu maddeler şöyle:

Fazla Çalışma Ücreti:

Madde 1- (1) Cami ve mescitlerde görev yapan imam hatip ve müezzin kayyımlara, dini bayram günlerinde fiilen çalıştıkları her gün için yılı merkezi yönetim bütçe kanununda belirtilen fazla çalışma saat ücretinin 4 katının 8 saate tekabül eden tutarı kadar fazla çalışma ücreti ödenir.

Fazla Çalışma Ücreti:

Madde 8- (1) Cami ve mescitlerde görev yapan imam hatip ve müezzin kayyımlara 17/03/1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 1 inci ve 2 nci maddelerinde belirtilen bayram ve günlerde fiilen çalıştıkları her gün için yılı merkezi yönetim bütçe kanununda belirtilen fazla çalışma saat ücretinin 4 katının 8 saate tekabül eden tutarı kadar fazla çalışma ücreti ödenir.

Bu haberi 7274 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR