Yazıcı Sürümü

Feci Kazada Vefat Eden Üyemizin Babasına 15 Bin TL Yardım Çeki


Feci Kazada Vefat Eden Üyemizin Babasına 15 Bin TL Yardım Çeki
01.02.14, Cumartesi
Antalya’nın Kaş ilçesi Sütleğen Köyü Kumcağız Mah. Camii İmam_Hatibi olarak görev yaparken henüz 47 günlük bebeği ve eşi de yanında olduğu halde kaza geçiren Diyanet-Sen Üyesi Hafız Seyit Ahmet Şentürk ve ailesi vefat etmişti. Tüm ailenin hayatını kaybettiği elim kaza sonrası Diyanet-Sen üyemizin geride kalan anne ve babasını yalnız bırakmadı.

Antalya’nın  Kaş ilçesi Sütleğen Köyü Kumcağız Mah. Camii İmam_Hatibi  olarak görev yaparken henüz 47 günlük bebeği ve eşi de yanında olduğu halde kaza geçiren Diyanet-Sen Üyesi Hafız Seyit Ahmet Şentürk ve ailesi vefat etmişti. Tüm ailenin hayatını kaybettiği elim kaza sonrası Diyanet-Sen üyemizin geride kalan anne ve babasını yalnız bırakmadı.

Diyanet-Senüyesi  olan Merhum Hafız Seyit Ahmet Şentürk’ün  SBN Şekerbank sigorta kapsamında olması nedeniyle geride kalan Manisa ili Kula ilçesinde ikamet eden  babası emekli İmam-Hatip İsmail Şentürk’e 15 Bin TL ferdi kaza sigortası çeki verildi. Diyanet-Sen Manisa Şube Başkanı Ahmet Özdemir,  Başkan Vekilleri Recep Dönmez, Hüseyin Şentürk  ve Kula İlçe Yönetiminden Yakup Şentürk ile evinde ziyaret edilen acılı babaya çeki teslim edildi.

Çek tesliminde konuşan Diyanet-Sen Manisa Şube Başkanı  Ahmet Özdemir ; “Genç yaşta kaybettiğimiz Hafız Seyit Ahmet Şentürk,  eşi ve çocuğu için çok üzüntülü olduğumuzu bildirmek istiyorum. Memur-Sen Konfederasyonu’nun Diyanet’teki iş kolu olarak Diyanet-Sen üyelerimiz 15.000 TL ferdi kaza sigortası kapsamındadır. Eğer ki rahmetli kardeşimiz Şekerbank kredi kartına sahip olsaydı şuan sizlere takdim ettiğimiz bu çekin bedeli 25.000 TL olacaktı.   Biz biliyoruz ki bu paralar ölenleri geri döndürmeyecektir. Siz acılı ailemizin acılarını hafifletmek amacıyla bu çeki takdim ederken vefat eden kardeşimiz ve ailesine Allahtan Rahmet diliyorum. Sizlere de sabrı cemil ihsan etmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” Şeklinde konuştu

Acılı baba İsmail Şentürk; “Ben 2003 yılında emekliye ayrıldım.  Şuan görevde olan arkadaşlarımız görevlerinin kıymetini bilsinler.  Bizi ziyaretiniz için size çok teşekkür ediyorum. Allahıma isyan edemem evlatlarımızı aldı diye. Allah’ın takdiri böyleymiş bize sabretmek düşer. Böyle örgütlü olmanız çok güzel. Bu sosyal faaliyetiniz için Allah sizden razı olsun.”  dedi.

Bu haberi 2690 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR