TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Etimesgut Müftülüğüne Anlamlı Ziyaret


Etimesgut Müftülüğüne Anlamlı Ziyaret
26.09.17, Salı
​Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Etimesgut Müftülüğü'nde Gazi ve Şehit yakını olan müftülük çalışanlarıyla bir araya geldi.

Etimesgut İlçe Müftüsü Yunus Can’ın makamında konuşan Bayraktutar; Etimesgut Müftümüz, Kıymetli hocamız Sayın Yunus Can, yediden yetmişe herkesin gönlünü kazanmış, bundan önceki görev yerleri olan Bolu Mudurnu, Zonguldak Alaplı ilçelerinde hala özlemle anılan kıymetli bir büyüğümüzdür.

Bugün Etimesgut müftülüğümüzün çalışanları ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığımızın örnek müftülüğü olduğu ortadadır.

Özellikle Kuran Kursları ve Etimesgut’a kazandırılan yeni projeleri yakından takip ettiğini söyleyen Bayraktutar konuşmalarını şöyle sürdürdü.

Biz müftümüzü şimdilerde tanımıyoruz. Eskiye dayanan eskimeyen bir dostluğumuz var. Özellikle Diyanet alanında göstermiş olduğu özverili çalışmalar müftümüzün örnek duruşunu her zaman göstermiştir

15 Temmuz Hain işkâl kalkışmasından dolayı özellikle müftülük çalışanları olan kardeşlerimizin vatan, millet, bayrak, din sevdasını personeli ile her zaman bir baba olarak öğütlediğini, bu öğüdün çalışanları tarafından hayata geçirildiğini 15 Temmuzda gördük. Sadece Etimesgut müftülüğünde beş tane gazimizin olması bu özverili adanmışlığın nişanesidir ifadelerini kullandı.

Bayraktutar Hainler ülkemiz üzerine sayısız tuzaklar kurarken bizim duaya sığınacağımızı, bizim vatan sevdası için canımızdan dahi vazgeçebileceğimizi hesaba katmadılar. Bugün dünyanın hiçbir yerinde devletine milletine geçmişten bu yana sahip çıkan ikinci bir millet yoktur.

Bu milletin beslendiği kaynaklar Kuranın eşsiz güzelliğinde, büyüklerimizin eşsiz adanmışlık örneğinde saklıdır. Unutulmamalı ki bu makamlar örnek olmayı, yaşatmayı her zaman öğütler ifadelerini kullandı.

Etimesgut Müftüsü Yunus Can 15 Temmuzun bir daha yaşanmaması için hakiki imanı yaşayarak ve yaşatarak göstermeliyiz. Kendilerine ait yeni bir din kurmak isteyen, dış mihrakların maşalığına soyunan kişilerden milli duyguları beklemek imkansızdır. Milli olan devlet, vatan kavramları onlara yabancı olduğu için değerlerini pazara çıkardılar. Değerleri bir dolar olanların ederi de bir dolardır. Bir dolarla dinin, dünyasını, ahiretini yakanlar 15 Temmuzda ulu ortaya saçıldılar.

Bugün sadece müftülüğümüzde beş gazimiz var. 15 temmuz gecesinde hiçbir çalışanımız o hain geceyi evlerinde oturarak geçirmedi. Biz bu devletin manevi kuvvetleriyiz dediğimiz için bugün devlet ayakta. Biz canımızdan, kanımızdan vazgeçmeyi, şehitlik makamını bir fırsat gördüğümüz için bu devlet ayakta, ayakta durmaya da devam edecek ifadelerini kullandı.

Etimesgut Müftüsü Yunus Can Her zaman çalışanlarıma abi olarak öğütler veririm. Her zaman bir araya gelerek Kuran ışığında daha iyi nasıl olmalı tartışmalarını yaparız. Bizler çok iyi biliyoruz ki donanımlı bir din görevlisi, halkının içinde olan bir din görevlisi o halkı besler, Öğütler. Geçmiş göstermiştir ki bizim olmadığımız yerlerden yılanlar sızdı, çıyanlar peyda oldu. Bu yüzden sahada olan, vatandaşı ile, çocukları ile, gençleri ile her zaman birlikte olan din görevlilerine ihtiyaç var şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Etimesgut Temsilcisi tarafından gazilere plaketlerini Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Etimesgut Müftüsü Yunus Cam verdiler.

Ziyarette Diyanet-Sen Etimesgut Temsilcisi Mehmet Fatih Can,

Şehit evladı, Gazi : Ömer Faruk Kapaklı

Gazi: Mustafa Günel

Gazi: Yasir Tosun

Gazi: Ahmet Karakaya

Gazi Dursun Taşan

Bu haberi 1107 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR