Yazıcı Sürümü

Erzurum Teşkilat Çalışması Verimli Geçti


Erzurum Teşkilat Çalışması Verimli Geçti
22.12.14, Pazartesi
Diyanet-Sen genel merkez yönetim kurulu üyeleri Erzurum ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu. 15 Aralık 2014’de gerçekleştirilen teşkilat çalışmasına Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir, Mehmet Ali Omurca ve Ali Bayır katıldı.

Erzurum merkez ve ilçelerindeki din görevlileri aylık mutat toplantılarına katılan genel merkez yönetim kurulu üyeleri, kazanımlar, sendikal örgütlenme, Diyanet-Sen’in değerler sendikacılığı anlayışı ve güncel konularda değerlendirmelerde bulundular.

Özkan: Başarı ve İstikrarın Sigortası İhlas ve Samimiyettir


Din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in kadim medeniyetimizin bizlere emanet ettiği bütün değerlere sımsıkı bağlı olduğunu belirterek “Diyanet-Sen bu günlere milletinin vicdanından bir an bile ayrı düşmeyerek, milli manevi değerlerimizden taviz vermeden, haklarımız konusunda kazanma odaklı dik bir duruş, çözüm odaklı bir yaklaşımla bu günlere gelmiştir. Bu istikrar bu başarı 11 yıldır yetki, birlik ve beraberlik ruhunun, ilkelerimizden taviz vermeden hizmetin bir sonucudur. Güçlü teşkilat yapımız ve sizlerin samimi ve ihlaslı çalışması bu başarı ve istikrarın sigortasıdır” şeklinde konuştu.

Omurca: İnşa ve İhyacı Bir Sendikayız


Toplantıda din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Omurca Diyanet-Sen’in her geçen gün kazanımlarına yenilerini eklediğine dikkati çekerek “Ülkemizin sahip olduğu büyük potansiyele inanarak çıktığımız yolda, Türkiye’nin ilerlemesi adına 16 yıldır emek mücadelesi vererek ter akıtıyoruz. Diyanet-Sen olarak, günden güne büyüyor, Türkiye’nin her köşesine yayılıyor ve hizmet üretiyoruz. Diyanet-Sen çatısı altında toplanan Din görevlilerine özgüven, vizyon, yeni sosyal haklar kazandırıyor, ülkemize, cami cemaatlerimize daha fazla katkı sağlanması konusunda imkan oluşturuyoruz. Erdemliler hareketi olarak referans aldığımız Hilf’ül fidül anlayışı ile medeniyetimizin ve değerlerimizin taşıyıcısı inşa ve ihyacısı bir sendikayız.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır Horasan İlçe Müftüsü Selami Bayrakçıyı makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen'in çalışmaları konusunda bilgi verdi.

Diyanet-Sen heyeti daha sonra Erzurum İl Müftüsü Hasan Çınar’ı makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda Müftü Çınar’a bilgi verdiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çınar başarılı çalışmalarından dolayı Diyanet-Sen’i tebrik etti.

Bu haberi 2797 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR