Yazıcı Sürümü

​Erzurum Şubesi Olağanüstü Kongresi Gerçekleştirildi


​Erzurum Şubesi Olağanüstü Kongresi Gerçekleştirildi
29.02.16, Pazartesi
Diyanet-Sen Erzurum Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu genel merkez yönetiminin katılımı ile gerçekleştirildi.

rzurum İl Müftülük Konferans Salonu’nda 28 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilen genel kurula Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan katıldı. Divan Başkanlığını Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın yaptığı genel kurul seçimleri sonucu Murat Başar Erzurum Şube Başkanlığı’na seçildi.

Aydın: Diyanet-Sen Erdemli Sendikacılığın Adresidir:

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Diyanet-Sen’in erdemli sendikacılığın adresi olduğunu belirterek “Diyanet-Sen manevi odalarda özverili çalışmalar sonucu kurulmuş referansını Hilf’ülfüduldan almış bir oluşumdur. Bu oluşum hiçbir zaman milletinin mazlumların vicdanından ayrı düşmemiştir. O yüzden Diyanet-Sen üyeleri bu gün Türkiye’nin sendikalaşma oranı en yüksek kamu kesimini oluşturmaktadır. Bu aynı zamanda büyük Türkiye’ye olan inancımızın bir göstergesidir. Türkiye’yi yeniden büyük dünya devleti kılacak temel dinamik 78 milyonun birlik ve beraberliğidir. Türkiye için en büyük tehdit karamsarlık, moral çöküntü, yarınlara ilişkin güven kaybı, gelecek endişesidir. 2000 yıllık bir tarihsel geçmişe, büyük bir medeniyet birikimine, güçlü devlet geleneğine sahip bir milletiz. Türkiye’yi umutsuzluğun, güvensizliğin, karamsarlığın ülkesi yaptırmayacağız, yaptırmayacaksınız. Yeniden Büyük Türkiye’ye ve İslam’ın adaleti ve ahlakı ile donanmış Adil Bir Dünyayı hep birlikte kuracağız" dedi.

Özkan: Teröre Karşı Kardeşlik Bilincini Tesis Etmeliyiz

Genel Başkan Yardımcısı Hacıbey Özkan programda yaptığı konuşmada, köklü bir medeniyetin varisleri olarak birlik ve beraberlik içerisinde terör olaylarının üstesinden gelineceğine inancının tam olduğunu söyledi.

Özkan ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olaylarına dikkat çekerek "Son 3 yıldır bahar havasında olan ülkemizde terör olaylarını yeniden başlattılar. Ben bu vesileyle terör olaylarında şehit olan askerlerimize, polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Maalesef karanlık güçler son dönemlerde düğmeye bastı. Teröre karşı en güzel silah birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmektir. Kardeşlik bilincini tesis etmektir” şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Erzurum Şubesi’nin yeni yönetimi şöyle:

Şube Başkanı: Murat Başar

Şube Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili): Mükremin Kındığılı

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanmadan Sorumlu): Hayati Akbaş

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşlerden Sorumlu): Serkan Karataş

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişimden Sorumlu) Metin İspahi

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Emre Köksal

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Fatih Bülbül

Bu haberi 2764 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR