Yazıcı Sürümü

Erzincan ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı


Erzincan ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı
23.05.16, Pazartesi
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür Erzincan ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu. 16-20 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen teşkilat çalışmaları oldukça verimli geçti.

Erzincan Merkez müftülük mutat din görevlileri toplantısına katılan ve burada din görevlilerine seslenen Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Gür, Diyanet-Sen’in farklı bir vizyona sahip olduğunu belirterek “Biz kurulduğumuz günden beri milli manevi değerlerimizden, ülke insanımızın ve mazlumların vicdanından hiç ayrı düşmeden sendikacılık yapıyoruz. Filistin’deki gözü yaşlı kardeşlerimizin gözüyle dünyaya bakıyor, Suriyeli kardeşlerimizi muhacir kardeşlerimiz olarak bağrımıza basıyoruz. Kat sayı engeline tatılarak üniversiteye giremeyen kardeşlerimizin üzüntüsünü de çektik, kılık kıyafetinden dolayı üniversiteye alınmayan kardeşlerimizin hüznüne de ortak olduk. Bu yüzden Diyanet-Sen inanan gönüllerin sendikasıdır. Bu yüzden Diyanet-Sen ülkesine, milletine, halka, Hakk’a hizmete adanan gönüllerin sendikasıdır” dedi.

Gür, Diyanet-Sen’in 12 yıldır yetkili sendika olduğunu hatırlatarak “Bu 12 yıl boyunca Diyanet-Sen sendikacılığın okulu olmuştur. Kazanımlarıyla din görevlilerine her geçen gün daha yaşanabilir bir ortam hazırlamış mesleklerini en rantalb şekilde yerine getirmelerine imkan sağlamıştır ve bu şartları daha da iyileştirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Mayıs ayı itibariyle yine sendika üye sayıları belirlenmektedir ve şükürler olsun Diyanet-Sen 13. Kez yetkiyi alacaktır. Önümüzdeki dönem yeni projelerimizle din görevlilerimize ve ülkemize hizmet etmeye yeni kazanımlar üretmeye devam edeceğiz. Diyanet-Sen birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından birisi olmaya devam ediyor. Bu gücü de teşkilatından yani sizlerden alıyor” şeklinde konuştu.

Gür, toplantı sonrası Erzincan İl Valisi Süleyman Kahraman ve İl Müftüsü Yavuz Karabayır’ı makamlarında ziyaret etti.

Gür ayrıca Kemah, Tercan, Çayırlı ve Otlukbeli, Kemaliye, İliç, Refahiye, Üzümlü ilçe müftülük din görevlileri mutat toplantılarına katılarak din görevlilerine Diyanet-Sen’in çalışmaları, kazanımları, örgütlü toplumun önemi konularında bilgi verdi. İlçe temsilcilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Gür ilçe müftülülerini, kaymakamlarını ve belediye başkanlarını da ziyaret etti. Gür’e Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Bu haberi 2413 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR