Yazıcı Sürümü

Erzincan Kongresi’nde Yıldız Güven Tazeledi


Erzincan Kongresi’nde Yıldız Güven Tazeledi
25.10.11, Salı
Diyanet-Sen Erzincan Şubesinin 2’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Olağan Genel Kurula tek liste olarak giren mevcut başkan Zakir Yıldız, güven tazeleyerek yedinden Erzincan Şube Başkanlığı’na seçildi

Diyanet-Sen Erzincan Şubesinin 2’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Olağan Genel Kurula tek liste olarak giren mevcut başkan Zakir Yıldız, güven tazeleyerek yedinden Erzincan Şube Başkanlığı’na seçildi.

 

Çamlık Sosyal Tesislerinde düzenlenen Diyanet-Sen Erzincan Şubesinin 2’nci Olağan Genel Kurul Toplantısına Belediye Başkanı Yüksel Çakır, İl Müftüsü Burhan İşliyen, AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Hikmet Meydan, Diyanet-Sen Genel Sekreteri Hacibey Özkan, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Mehmet Ali Güldemir, Genel Eğitim Sekreteri Cebrail Yakışır, Genel Araştırma ve Dışilişkiler Sekreteri Mehmet Yaman, Memur-Sen İl Temsilcisi Temel Çiçek,  Diyanet-Sen Erzurum Şube Başkanı Mehmet Dindi, Üzümlü İlçe Müftüsü Bedir Aydın, İliç İlçe  Müftüsü Mustafa Kara, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Şube ve İl  Temsilcileri ve yönetim kurulu üyeleri,  Türk Diyanet Vakıf -Sen İl Temsilcisi Galip Sökmen, çok sayıda sivil toplum örgütü başkanı ve yöneticileri, bazı sendika başkanları ve sendika üyeleri katıldı.

 

Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız, yaptığı açılış konuşmasında  son günlerde tırmanan terör olaylarına dikkat çekerek “eli kanlı terör örgütünün asla amacına ulaşamayacağını kaydetti.

 

“ Bu ülkenin geleceğindeki yerini yok sayan her insan, her örgüt körleşir.” diyen Yıldız  Memleketimiz ve milletimiz için hizmeti şiar edinirken, vizyon ve misyonumuzdan ödün vermedik, çünkü biz tarihin dönüştürücü liderleriyiz. Bizim kendimize yüklediğimiz sorumluluklarımız ve bunların bedelleri olmalıdır. İnsan olma, şeref ve haysiyeti aynı zamanda bedel gerektiriyor. Kalıplar, sloganlar ve simgelerin ötesinde bir düzeyden bahsetmek istiyorum. Durduğumuz yerin duyarlılıklarını ve önemini biliyoruz. Bunu sırtımızda bir yük olarak değil elimizde aydınlık bir meşale olarak taşıyoruz. Biz ele aldığımız konuları, bağlı olduğumuz ezeli hayat kaynağından onun belirlediği ilkelerden ve hayatın gerçeklerinden kopmadan çözmeye çalışan insanlarız. Terörün her gün can aldığı bir ortamda, memleket meselelerini dile getirmek problemlere çözüm aramak ve problemleri tartışmak geleceğimiz açısından önemlidir.” Dedi.

 

 

Son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki göstererek konuşmasına başlayan Diyanet-Sen Genel Sekreteri Hacibey Özkan, terör örgütünün kadın, çocuk, sivil, asker demeden katliam yapmasını kınayarak  terörle mücadelenin sonuç vereceğine inancının tam olduğunu belirtti. “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinde, sendikalar ve insan hakları zikredilirken, insan haklarının yanında sendikal haklarında bir hak olarak zikredildiğini belirten Özkan ülkemizde sendikal örgütlenmenin tarihçesi ve memur örgütlenmeleri konusunda katılımcılara bilgi verdi.

 

Kurumlar milletin derdine çare olmaya başladı

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır yaptığı konuşmada, “Her geçen gün kurulmuş olan yapıların içlerinin doldurulmasından büyük bir haz ve memnuniyet duyduğunu belirtti.   Yapılan konuşmaların ardından, faaliyet ve denetim raporlarının okunması, tahmini bütçe tasarısının görüşülmesi  ve zorunlu organların seçimi yapıldı. Diyanet-Sen 2’nci Olağan Genel Kurul Toplantısına tek liste olarak giren mevcut başkan Zakir Yıldız ve ekibi yeniden Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanlığı görevine seçildi.

 

 

Şube Başkanı                       : Zakir Yıldız

Şube Sekreteri                      : Reşat Kocatürk

Şube Teşkilat Sekreter           : Celal Can

Şube Mali Sekreteri               : Abdurrahim Özcan

Şube Mevzuat Sekreteri         : Remzi Sarıgül

Şube Eğitim Sekreteri            : Hasan Soğukpınar

Şube Arş ve Dışilş  Sek         : Ahmet Kurt

 

Denetleme Kurulu      :  Fatih Vurgun, Hüseyin Mutlu, Feyzullah Akar

Disiplin Kurulu           : M. Maşuk Nayir, Kazım Gün, Ekrem Gençalp

Bu haberi 6990 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR