TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Dünyanın Gözleri Önünde Bir millet öldürülüyor


Dünyanın Gözleri Önünde Bir millet öldürülüyor
29.08.17, Salı
​Myanmar’da Müslümanların yaşadığı Arakan bölgesinde geçen cuma Arakan Müslümanlarına uygulanan şiddetin artmasıyla ölü sayısının her an arttığı, Müslüman kadınların tecavüze uğradığı, insanların evlerinin ateşe verildiği bildirildi. Sabah saatlerinde Chaaircumbordael, Gerekhali, Dualdoli, Shabbazar, Saurfordilbil, Zammoina, Naribil, Hawarbil, Hortolibil, Londonghali, Tingisara, Fawhali, Maungnama, Furma köylerindeki tüm evlerinin ateşe verilerek boşaltıldığı belirtildi.

Konu ile ilgili basın açıklaması yayınlayan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar

Dünyanın gözleri önünde bir soykırım yaşanıyor dünya bu soykırımı seyretmekle yetiniyor ifadelerini kullandı.

Bayraktutar; 'Bugün dünyanın gözleri önünde bir millet orantısız bir kuvvetle öldürülüyor, tecavüze uğruyor. Dünyanın suskunluğunu bozmamasının sebebi, ölenlerin Müslüman olmasından ileri geliyor.

Bugün bu durum,islam harici her hangi bir inanış mensubuna yapılmış olsaydı aynı sonuçların olmayacağı muhakkaktı.

İnsana verilmeyen değer, içten içe islam karşıtlığına dönüşmüş durumdadır. Dünyanın gözleri önünde bir millet eriyor, bu millete el uzatmaya hiç kimsenin niyeti olmuyor, ne acı bir tablo ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar

Kardeşlik sınır tanımayan bir kitabın izdüşümüdür. Bugün kardeşlik katıksız bir dilin ürünüyken, ölüm islamın ilk yıllarındaki sebebine dönüşmektedir.

Müslüman oldukları için öldürülen kardeşlerimizin acısına ortak olmaktan başka bir ses olamıyoruz. Dünyanın suskunluğunu kınıyor, Müslüman oldukları için dünyanın gözleri önünde öldürülen din kardeşlerimize rahmet diliyorum. Onlar din için şehit olurken bizlere büyük bir utanç bırakmışlardır.

Bu haberi 1442 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR