Yazıcı Sürümü

“Dua Ordusu Olmadan Kılıç Ordusu Yarım Kalır”


“Dua Ordusu Olmadan Kılıç Ordusu Yarım Kalır”
14.09.15, Pazartesi
​Çorum ve ilçelerinde Diyanet-Sen Çorum Şubesi’nin organize ettiği “Şehitlere Duada Buluşuyoruz” programları geniş katılımla gerçekleştiriliyor.

Çorum Merkez, Alaca, Osmancık ve Ortaköy’de yapılan dua programları diğer ilçelerde de devam edecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız, Dua Ordusu olmadan Kılıç Ordusu Yarım Kalır” sözünden hareketle şehitler için dua programları düzenlediklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

Ülkemizde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde,gelen haberle yeniden acıyla burkuldu, dağlandı. Hain terör saldırılarını şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan Rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralı güvenlik görevlilerimize de acil şifa diliyoruz.

Son günlerde şiddetini artıran terör olayları bu milletin birlik ve beraberliğini asla bozamayacaktır. Yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz.

Hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha göstereceğiz. Birliğimiz sayesinde bütün engelleri aşacağız. Bu alçak saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir. Büyük Memur-Sen ve Diyanet-Sen ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir. Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir.

Diyanet-Sen Çorum Şubesi olarak,bir sivil toplum kuruluşu olarak bu kritik ortamda devletimize,milletimize ve terörle mücadele eden silahlı kuvvetlerimize nasıl yadımcı olabiliriz diye istişareler yaptık.Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubinin “Dua Ordusu olmadan,Kılıç Ordusu yarım kalır.” Sözünden hareket ederek İlimiz merkez ve bütün ilçelerde “Şehidlere Duada Buluşuyoruz”programlarını başlattık.

Şimdiye kadar İlimiz merkez ve Osmancık,Alaca,Ortaköy İlçelerimizde programlarımızı yoğun katılımlarla yaptık.İnşallah diğer İlçelerimizde de önümüzdeki haftalarda programlarımıza devam edeceğiz.

Programların organizesinde emeklerini,desteklerini esirgemeyen Diyanet-Sen İlçe Başkan ve yönetimlerine,İlçe Belediye Başkanlarımıza ,İlçe Müftülerimize ve Gönülleri fetheden Din gönüllüsü arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Bu haberi 2050 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR