Yazıcı Sürümü

Diyarbakır Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı


Diyarbakır  Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı
13.01.14, Pazartesi
Diyanet-Sen Diyarbakır Şubesi divan toplantısı 11 Ocak 2014’te Miroğlu Otel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Diyarbakır Şubesi  divan toplantısı 11 Ocak 2014’te Miroğlu Otel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir, Ali Bayır,  Diyanet-Sen Şube Başkanı  Ömer Evsen, yönetim kurulu üyeleri, zorunlu organlar ve ilçe temsilcileri ve yönetimleri  katıldı.

Toplantıda konuşan Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Güldemir Diyanet-Sen’in 70 bini aşan üye sayısı ile Türkiye’nin en güzide sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu belirterek “Diyanet-Sen yetkinin 10. Yılında başarısını taçlandırarak kazanımlarını artırarak yoluna devam etmektedir. Ülkemizin sendikalaşma oranı en yüksek kamu görevlileri sendikasıdır. Hizmet konulumuzdaki bu örgütlülük sizlerin sendikal bilinci ve örgütlenmenin önemine verdiğiniz değerin bir göstergesidir” dedi.

Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır da yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in gerek toplu sözleşmede gerekse Kurum İdari Kurulu toplantılarında 10 yıldır hizmet kolunu temsil ettiğini hatırlatarak “Bazıları yetkileri olmadığı halde hizmet kolumuzla ilgili bir kazanım olsa kendileri yapmış gibi lanse etmektedir. Hizmet kolumuzun yetkili sendikası Diyanet-Sen’dir ve bütün kazanımların altında Diyanet-Sen’in imzası vardır.” Şeklinde konuştu.

Şube Başkanı Ömer Evsen ise şube çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi verdi. Başarılı geçen toplantı sonucu önümüzdeki dönem yol haritası belirlendi.

Bu haberi 2466 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR