TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen’den DİB Başkan Yardımcılarına Ziyaret


Diyanet-Sen’den DİB Başkan Yardımcılarına Ziyaret
04.04.18, Çarşamba
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof.Dr Ramazan Muslu, Burhan İşliyen ve Osman Tıraşçı’yı makamlarında ziyaret etti.

Ziyaretlerde konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri Diyanet İşleri Başkanlığı ile uyum içinde çalıştığını belirterek “Hizmet alanlarımız farklı olsa da hepimizin amacı Diyanet personeline ve halkımıza hizmet etmek, verilen hizmetin kalitesini artırmak ve tabi ki personelimizin çalışma şartlarını daha iyi hale getirmek. Bu amaç çerçevesinde bu güne kadar kurumumuzla uyumlu bir şekilde çalıştık, bundan sonra da böyle devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Bayraktutar özellikle Diyanet Akademisi ve Diyanet personeline sınavsız lisans tamamlama konularını çok önemsediklerini belirterek “Personelimizin daha donanımlı olması, eğitim seviyesinin yükseltilmesi açısından bu iki konuyu çok önemsiyoruz. Akademi konusunda başkanlığımızın çalışmalarını takip ediyoruz. Kısa sürede hayata geçmesini temenni ediyoruz. Sınavsız lisans tamamlama konusunda sendika olarak YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerimiz oluyor. Onlar da bu konuya olumlu bakıyor ve şu anda hazırlık çalışmaları devam ediyor. Sizlerin de desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları, Muslu, İşliyen ve Tıraşçı ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Diyanet-Sen’in çalışmalarını takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını belirttiler. Diyanet Akademisi çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan Yardımcısı Muslu, sınavsız lisans tamamlamanın personelin eğitim seviyesinin yükseltilmesi açısından son derece önemli olduğunu ifade etti.

Ziyarette Diyanet-Sen yönetiminin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı ve aynı zamanda Diyanet-Sen Eski Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür, Diyanet-Sen Başkanlık Şube (Ankara 4 Nolu Şube) Başkanı Abdurrahim Kılıç ve Diyanet-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı İlknur Karabulut da hazır bulundu.
Bu haberi 1031 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR