Yazıcı Sürümü

Diyanet- Sen Mersin Şubesinden Mutlu Yuva Konulu Konferans


Diyanet- Sen Mersin Şubesinden Mutlu Yuva Konulu Konferans
21.01.13, Pazartesi
İstanbul baş vaizi Mustafa AKGÜL’ÜN konuşmacı olarak katıldığı Mutlu Yuva konulu konferansa çok sayıda katılım oldu.

İstanbul baş vaizi Mustafa AKGÜL’ÜN konuşmacı olarak katıldığı Mutlu Yuva konulu konferansa çok sayıda katılım oldu. Mersin il müftüsü Ali MELEK   Toroslar ilçe müftüsü Mehmet ÇABUK, Mezitli ilçe müftüsü Nusret KARABİBER, Yenişehir ilçe müftülüğü Şube Müdürü Muzaffer TOPÇU katıldılar. , İstiklal marşı ve kuran tilavetinin ardından şube başkanı Ahmet GÖRGÜLÜ açılış konuşmasında;

 ‘‘Aile toplumun en küçük birimidir bu birim kadın ve erkeğin anlaşıp nikâh akdi ile bir araya gelmesinden teşekkül eder. Evlenip yuva kurmak bir insan için tabii ve medeni bir haktır.

İslam dinide aile yuvasına ve onun mutluluğuna büyük bir önem vermiştir. Toplumun temel birimi aile ocağıdır, aile düzeni de toplumun düzeninin teminatıdır. Eğer bir toplumda aileler sağlam ve mazbut ise o toplumda sağlam demektir. Bundan dolayı ailenin bozulması toplumun bozulması demektir.

Bizleri millet olarak tarihin sayfalarından silmek isteyen iç ve dış şer odakları her yolu denemiş bunu başaramamıştır. Netice olarak aile yapımıza el atmışlar, son yıllardaki aile hayatımızdaki sıkıntılar bu alanda onların epeyce yol aldıklarını göstermektedir.

Türkiye İstatistik kurumunun verilerine göre 2012 yılında 279 Bin çift evlenmiş bunun 71 bini boşanmıştır. Yani her 4 evlilikten 1 si boşanma ile neticelenmiştir. Bir toplum ve millet için bu bir faciadır’’ dedi .

İl müftüsü Ali MELEK de bir konuşma yaptı ve konferans konusunun mutlu yuva olması açısından önem arz ettiğini ve proğramın tertibinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İstanbul baş vaizi Mustafa AKGÜL sinevizyon eşliğinde  yaptığı sunumunda:

‘‘Sağlam aile yapısı için evlilik öncesi ve sonrası yapılacak olan sorumlulukların ve görevlerin olduğunu, Eskiden insanlar ekmek bulamazdı şimdi her şey var huzur yok’’dedi.

 

Bu haberi 5035 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR