Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen Karabük Şubesi Teşkilat Çalışması Yapıldı


Diyanet-Sen Karabük Şubesi Teşkilat Çalışması  Yapıldı
21.12.17, Perşembe
Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır , Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman Diyanet-Sen Karabük Şubesiniz ziyaret ettiler.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Türkiye genelinde yapılan çalışmalar devam ederken, Diyanet-Sen’in güçlü teşkilatlarından biri olan Karabük Diyanet-Sen ziyaret edildi.

Her zaman öncü olmanın erdemin bir parçasını olduğunu dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Osman Aydın; Teşkilatlı bir yapının gereği olarak kardeşlik çınarımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Bugün bizler buralarda teşlikat çalışmaları yaparken Genel Başkanımız uluslararası misyonumuz gereği Gana’da Ahmet Yıldız Külliyesinin açılışını yapmakta. Dünyanın neresinde bir Müslüman varsa, o Müslümanın üzerimizde hakları vardır diyen Aydın konuşmalarını şöyle sürdürdü; Din görevlisi olmak erdemli olmaktır, din görevlisi olmak hakkı tutup kaldırmak adına kendisini görevli hissetmektir. Fakat son günlerde kendilerine ilahiyatçı diyen kişilerin din görevlilerini karalayan ifadeler sarf etmesi bizi derinden üzmüştür’ dedi.
Diyanet İşleri ve din görevlileri hakkında akıl almaz suçlamalarda bulunan İlahiyatçı Hasan Aydın’a Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Aydın sert tepki gösterdi. Aydın, kullanılan ifadelerin maksadını aştığını belirtti.

Kocaeli’nde geçtiğimiz günlerde yapılan bir sempozyumda Diyanet İşleri Başkanlığı ile din görevlileri hakkında akıl almaz ifadeler kullanan İlahiyatçı Hasan Aydın’a Diyanet- Sen sert bir tepki gösterdi. Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Osman Aydın, “Böyle fütursuzca eleştirmeyi kınıyoruz” dedi.

HAKSIZ İFADELERLE BİR YERE VARAMAZ

Diyanet İşleri Başkanlığı gibi saygın bir kurumu ve din görevlilerini haksız bir şekilde eleştirmekle bir yere varılamayacağını belirten Diyanet- Sen Genel Başkan Yardımcısı Aydın, “Din görevlileri irşat görevini yerine getirir hutbelerinde ve vaazlarında İslam’ı anlatır. Din görevlileri hiçbir zaman görevlerini ihmal etmemişler, hiçbir kimsenin de adamı olmamışlardır. Din görevlileri kitap ve sünneti insanlara anlatmışlardır. Cumhuriyetin ilk kurulduğu dönemde Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Börekçi ve 50 din adamının fetva yayınlayarak kardeş kavgasının önüne geçmiştir. O kişi böyle bir kurumu hedef tahtasına oturtup ‘Atatürk düşmanlığı yapıyorlar’ şeklinde maksadını aşan afaki ifadelerle kuruma ve din görevlilerine hakaret etmiştir. Bu hakareti biz kabul etmiyoruz, kendisine aynen iade ediyoruz” diye konuştu.

VATANIN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ TEMİN EDERLER

Geçmişten bu yana ülkenin sıkıntıya düştüğü her zaman din görevlilerinin aktif bir rol aldığını da kaydeden Aydın, “Din görevlileri ülkede ekonomik sıkıntı olur vergi hutbesi okurlar, ülkede terör hadisesi olur ‘İslam’da terör yoktur’ konulu hutbe okurlar. İnsanları birlik ve beraberliğe çağırırlar. Din görevlileri en son 15 Temmuz’da vatana, millete sahip çıkabilmek için canşırah minarelere koşmuş ve sela vermek suretiyle vatanın birlik ve beraberliğini temin etmek hususunda gayret göstermişlerdir” şeklinde konuştu.

HASAN AYDIN KİMİN ADINA KONUŞUYOR?

“Kendisine sözüm ona ilahiyatçı diye ifade ediliyor. Bir ilahiyatçının bu ifadeleri kullanması doğru bir şey değildir” diyen Osman Aydın, son olarak şunları söyledi: “Din görevlileri birilerinin adamı değil belli ki o birilerinin adamı ki birilerinin adına konuşuyor. Din görevlilerini eleştirerek bir yere varamaz. Ayeti celile okuyor din görevlileri onun okuduğu ayeti her gün cemaatine anlatıyor. Eğer camiye gitmiyor ve bunları duymuyorsa ona diyecek bir şeyimiz yok!”

TEPKİ ÇEKEN SÖZLER

İlahiyatçı Hasan Aydın’ın 19 Kasım'da Kocaeli'de Diyanet İşlerini ve din görevlilerini hedef alan konuşması özetle şöyle: “Mustafa Kemal Atatürk Diyanet İşleri Başkanlığını kuruyor ve imam efendilere diyor ki ‘Maaşınızı alın, yiyin, için, yatın, gezin ama bu İslamiyet’i de anlatın diyor. Onlar sadece bir kısmını yapıyorlar yiyorlar, içiyorlar ve yatıyorlar. Atatürk’ün size emanet ettiği Diyanet İşleri’ne sahip çıkın kimsenin de imamı olmayın. Eğer sen bir partinin bir teşkilatın mensubu isen aldığınız maaş vallahi de tallahi de haramdır.’’

ÖZÇELİK: Bizler kucaklaşmayı öncelik olarak görürüz

Yapılan Ziyaretten memnun olduğunu dile getiren Diyanet-Sen Karabük Şube Başkanı Fazlı Özçelik Diyanet-Sen olarak her alanda teşkilatçı bir yapı sağladık. Bu durum ülke genelinde bizim gücümüzü gösteriyor. Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetimi dile getirmek isterim. Fakat Din görevlilerini her alanda itibarsızlaştırmaya çalışan bir güruhun farkındayız. Bu durum bizi yıpratmakta ama yıldırmamaktadır. Bizler şefkati, kucaklamayı öncelik olarak gören bir dinin mensuplarıyız. İnşallah bu dili kullanan, ötekileştirici üslubu ile kendisini beyan eden kişiler gerçeği görür hak adına haksızlığın karşısında duran din görevlilerine bir daha terbiye dışı söylemlerde bulunmazlar ifadelerini kullandı. Özçelik Karabük şubesi olarak bütün din görevlisi kardeşlerimizle bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Çalışmalarımız aynı zamanda motivasyonumuzu da arttırmaktadır. Genel merkezimizin uluslararası çalışmalarla sesimizi duyurması bizleri bulunduğumuz illerde ziyadesi ile memnun etmiştir dedi.
Bu haberi 1455 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR