Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen İl Başkanı ve Ekıbi Maçka'ya Çıkarma Yaptı


Diyanet-Sen İl Başkanı ve Ekıbi Maçka'ya Çıkarma Yaptı
14.07.18, Cumartesi
İl başkanı Metin Aydın ve yardımcıları Maçka da üyelerle buluştu.

Diyanet-Sen Maçka İlçe başkanı Davut Aktar ve ekibinin düzenlemiş olduğu sabah kahvaltısına Katılan başkan Aydın ve yardımcıları; Metin Öztürk, Hamdi Yazıcı, Cihat Erdoğan, Davut Aktar, Mehmet Yaşar ve Maçka Diyanet-Sen üyeleri katıldılar. Sümela Park Restaurantta düzenlenen programda kahvaltı sonrası kürsüye çıkan İlçe başkanı Davut Aktar Diyanet-Sen olarak ilçede yapılan hizmetleri anlattı ve katılımcılara teşekkür etti.

Diyanet-Sen İl başkanı Metin Aydın katılımcılara hitap etti. Başkan Aydın" Diyanet-Sen İl Yönetimi olarak uyum içerisinde güzel hizmetlere imza attık, atıyoruz. Üye sayımız 1.850 lere çıktı ve her geçen gün üye sayımız artarak çoğalacaktır.

Ilitamı çıkardık çok şükür, Kur'an Kurslarımızın durumunu güzelleştirdik. Kazanımlarımızı saymakla bitiremeyiz. 24 Haziran Seçimi sonrası Türkiye'de yeni sisteme geçilmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın Cumhurbaşkanımıza bağlanması çok önemli şeylerin olacağının göstergesidir. Yeni sistemle çok hızlı gelişmeler olacaktır, Din Görevlileri olarak donanımlı ve birikimli olmak zorundayız. Diyanet-Sen olarak gece gündüz demeden mücadele edeceğiz. Yüce Dinimiz Islama ve Camiamıza hiç kimsenin saldırmasına müsaade etmeyeceğiz. Ülkemizin her köşesinde üyesi olan bizden başka bir Sivil Toplum Kuruluşu bir daha yoktur. Gücümüzün farkındayız. Yapılan her özgürlükte başta baş örtüsü olmak üzere imzamız vardır. Sürekli dile getirdiğimiz 3.600 Gösterge talebimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın söz verdiği üzere gündemindedir, inşallah en kısa zamanda hayata geçirilecektir. Diyanet-Sen il Başkanlığı olarak cezaevlerinden alın da toplumun her kesimine kadar hizmet vermekteyiz. Halep'e ve Dünya'nın her kölesine yardım götüren bir Diyanet-Sen var artık. Her türlü haksızlığın karşısında olacağız ve ilkeli duruşumuzla hiç bir arkadaşımızı hiç bir kimseye ezdirmeyeceğiz. Güçlü bir Türkiye var artık, el ele vererek güzel hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize teşekkür ediyorum. Rabbim bizi görevlerini layıkıyla yapabilmeyi bizlere ve cümlemize nasip eylesin. Allah'a emanet olun" dedi. Toplantıya Katılan üyelerin Sorularını da cevaplayan başkan Aydın, soru soran üyelerimizi aydınlattı. Programa Maçka Müftü Vekili Sefer Bostan da katıldı.

Bu haberi 185 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR