Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen Hakk’ın ve Haklının Yanındadır


Diyanet-Sen Hakk’ın ve Haklının Yanındadır
21.05.18, Pazartesi
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan Samsun’un Terme İlçesi müftülük aylık mutat toplantısına katıldı.

Toplantıda müftülük personeline hitap eden Özkan, Diyanet-Sen’in Hilful Fudül hareketini referans alarak kuruduğunu belirterek “Kötülüğe karşı HAK’kın, haklının yanında olma bilinci ile bir avuç gönüllü tarafından temelleri atılan ve bu gün kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek ve Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde teşkilatlanmış sendikamız 14 yıldır yetkili sendika olmanın haklı onurunu yaşıyor. Mayıs ayı sonu itibari ile üye tespit tutanakları tekrar imzalanacak ve İnşallah Diyanet-Sen 15. Kez yetkiyi açık ara göğüsleyecek. İstikrarın ve başarının değişmeyen adresi Diyanet-Sen yetkili olduğu dönemde onlarca kazanıma imza atarken ülke ve İslam coğrafyasının içinde bulunduğu zorlu durum karşısında da görev ve sorumluluğunun bilinci ile hareket etti etmeye de devam ediyor. Zira ülkemiz ve coğrafyamız dış güçlerin ve onların içerdeki maşaları tarafından bin bir türlü fitne ile ayrıştırılmaya kaos ortamına, savaş ortamına çekilmeye çalışılıyor. İslam coğrafyasını kan gölüne dönüştüren bu mihraklar ülkemizi de bu savaş ortamına çekmeye çalışıyor. İçerden ve dışardan var güçleri ile bölgenin ve İslam Ümmetinin umudu durumundaki Türkiye’yi dize getirmeye, dizayn etmeye çalışıyorlar. Ülke olarak ve Müslümanlar olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe bunu başaramayacaklar” dedi.


Sınavsız Geçiş Hakkı Diyanet-Sen’in Büyük Başarısıdır

Diyanet-Sen’in ilahiyat önlisans mezunlarına lisans tamamlama hakkı verilmesi konusunda yıllardır çaba sarf ettiğini dile getiren Özkan; “Daha bir yıl önce yapamassınız, edemessiniz, insanların umutları ile oynamayın diye bize akıl vermeye kalkanlar bugün kalkmış sınavsız geçiş hakkını kendilerinin elde ettiğini söylüyor. Bırakın bunu elde etmeyi siz bunu hayal bile edemiyor bizim çalışmalarımızı insanların umudu ile oynama olarak görüyordunuz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Biz laf değil iş yapıyoruz. DİB çalışanları da bunu gayet iyi görüyor. Üye sayılarına baktığımızda da Diyanet-Sen’e olan güven ve itimat zaten ortadadır. Sınavsız lisans tamamlama hakkının elde edilmesi konusunu dile getiren kamuoyu oluşturan, raporlar hazırlatan, konuyla ilgili yetkililerle ve siyasilerle görüşen Diyanet-Sen’dir. Yetkili sendika olarak söz verdik ve Rabbime şükürler olsun çalışmalarımızın karşılığını aldık. Sınavsız lisans tamamlama hakkının mimarı Diyanet-Sen’dir. Diyanet personeli de bunun gayet güzel farkındadır. Emek hırsızlarına kimse prim vermiyor.” Şeklinde konuştu.

Terme İlçe Müftülük toplantısı sonrası Özkan ve beraberindeki Diyanet-Sen heyeti Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı ve Müftü Yardımcısı Osman Ayas ve Terme Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Uzun’u ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda bilgi verdiler.

Özkan ayrıca Terme İmam Hatip Öğrencilerin yaptığı resimlerin yer aldığı sergiyi gezdi.

Bu haberi 429 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR