Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen Erzurum Şubesi'nden Kutlu Doğum Programı


Diyanet-Sen Erzurum Şubesi'nden Kutlu Doğum Programı
17.04.14, Perşembe
Diyanet-Sen Erzurum Şubesi Kutlu Doğun Haftası münasebeti ile bir program düzenledi.

Diyanet-Sen Erzurum Şubesi Kutlu Doğun Haftası münasebeti ile bir program düzenledi. Erzurum Büyük Şehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programaErzurum İl Müftüsü Hasan Çınar, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Memur -Sen il Başkanı, Erzurum Din Görevlileri Başkanı Emrullah Kaçar ve bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin yanı sıra vatandaşlar katıldı .

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından program Veysel Karani Camii İmam Hatibi Muhsin Macit’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda bir açılış konuşması yapan Diyanet Sen Erzurum Şube Başkanı Bünyamin Aksu katılımlarından dolayı tüm misafirlere teşekkür etti. Ardından bir selamlama konuşması yapan Erzurum İl Müftüsü Hasan Çınar salonu hınca hınç dolduran katılımcılara teşekkür ederek tüm Erzurumluları Cumartesi günü Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonunda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in konuşmacı olarak katılacağı programa davet etti.

Ardından sahneye çıkan Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Hudanur Arar Hz. Peygamber (S.A.V.) efendimize ithafen yazılan şiir sunumuyla büyük beğeni topladı. Ulu camii Müezzin Kayyımı Yakup Tosunoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından sahneye çıkan Erzurum İl Müftü Yardımcısı Celal Büyük Peygamber Efendimiz (SAV) ve onun hayatı O’nu anlamanın gereği konularında bir konferans verdi.

Suriyeli Kardeşlerimize Yardım Kampanyası Düzenlendi

Suriye’deki vahşetin bir sinevizyonla sunulmasının ardından İHH Erzurum temsilcisi Bülent Güven Diyanet-Sen’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Programda canlı ilahi söyleyen Oltu Ayvalı Köyü Camii İmam Hatibi Ahmet Akçay katılımcılardan büyük beğeni topladı. Tortum Merkez Camii İmam Hatibi Muhammet Aktaş ve Solakzade Camii İmam Hatibi Ali Turhan da Kur’an-ı Kerim tilavetlerinde bulundu.

Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Derneği ERİHDER ekibinin ney eşliğinde minik semazenlerin gösterisi katılımcıları büyüledi. Ardından kısa bir süre sergilenen parodi katılımcıları gülümsetti ve verilen mesajlar büyük alkış aldı.

Bu haberi 4401 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR