TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Din ve Toplum Dergisi “Kur’an” Konusu ile Çıktı


Din ve Toplum Dergisi  “Kur’an” Konusu ile Çıktı
25.01.18, Perşembe
​Diyanet-Sen’in ilmi, bilimsel, akademik ve sosyal hayata katkı sağlamak amacıyla hazırlattığı “DİN VE TOPLUM” dergisi’in “Kur’an” konulu son sayısı çıktı.

Sendikacılığın eğitim ve bilimin ışığında yapılması gereken bir hizmet olduğu görüşüyle yola çıkan Diyanet-Sen bütün dünyada dinin etkisinin daha çok görülmeye başladığı bu günlerde “Din ve Toplum” dergisi ile genelde din, özelde İslam- toplum ilişkilerini bilimsel olarak ortaya koymayı ve konuyla ilgili meseleleri tartışarak paylaşmayı hedeflemektedir.

Her sayısında farklı bir konunun ele alındığı Diyanet-Sen’in Akademik dergisi “Din ve Toplum” gerek akademik yayın kurulu, gerek danışma kurulu, gerekse ele aldığı konularıyla gündem oluşturacak ve sorunlara farklı bakış açısı getirecek bir dergi. Geniş bir akademik kadronun katkılarıyla hazırlanan Din ve Toplum” dergisi Yüce Kitabımız “Kur’an” sayısı ile okuyucusu ile buluştu.

Sayı Editörlüğünü Prof. Dr. Mesut Okumuş’un yaptığı ve “Kur’an’ın Temel Konuları ve Gerçekleştirdiği Islahat” konulu makalesinin yer aldığı 15. Sayımızda Prof. Dr. Mesut Reçber’in “Kur’an Ahlakı Üzerine” makalesi, Prof. Dr. Mehmet Evkuran’ın “Kur’an ve İnanç” makalesi, Prof. Dr. Cağfer Karadaş’ın “Tevhidin Gerçek Anlamı” makalesi, Prof. Dr. İsmail Çalışkan’ın “Kur’an’da Amel” makalesi, Prof. Dr. Ahmet Yaman’ın “İslam Hukukunun Ana Kaynağı Olarak Kur’an” makalesi ve daha bir çok değerli akademisyenin yazısı yer alıyor.

DİN VE TOPLUM DERGİSİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberi 1279 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR