Sizden Gelenler

Sizden GelenlerYazıcı Sürümü

Din Görevlisine Yapılan Şiddeti Kınıyoruz


03.07.12, Salı

Bayburt Merkez Tuzcuzade Camii İmam Hatibi Hicabi AKKUŞ, görevli bulunduğu Cami önünde cenaze sahipleri tarafından şiddete maruz kalarak darp edilmiştir.

İnsanların kendi çocuklarına bile gereken sevgiyi göstermekte zorlandıkları bir ortamda cemaatinin her bireyine ayrı ayrı sevgi gösteren, daha iyi hizmet adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Din Görevlimize uygulanan şiddeti kabul etmemiz mümkün değildir. Yaşanan bu saldırı, Diyanet çalışanlarının vicdanını yaralamıştır.

Üzülerek ifade etmeliyiz ki, şiddet toplumsal bir sorun haline gelmiştir. Her tarafı cennet olan ülkemizde neredeyse cinnet toplumuna doğru yol alıyoruz. Aklını ve duygularını yönetemeyenler şiddeti seçiyor, gerekli tepki verilmediği, failler bedelini ödemediği için, şiddet sıradan bir olaymış gibi toplum tarafından kanıksanıyor, masum bir hak arama yöntemi gibi yaygınlaşıyor.

Halbu ki, şiddetin masumu değil mağduru vardır. Mağdur, bazen doktor, bazen öğretmen, bazen kadın, bazen de çocuklardır. Maalesef Bayburtumuz’da bu mağdur Din Görevlisi Hicabi Hocamız olmuştur.

Burada bütün ilgilileri uyarıyoruz. Toplumda Din Görevlisinin itibarı aşınırsa, herkesin itibarı aşınır. Din adamına saygısızlık olursa anneye de, babaya da saygısızlık olur. Bu gün yaşanan bu saldırılar olağan olur. Din Görevlisi felaketinden topluma asla saadet çıkmaz, Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Diyanet-Sen Bayburt İl Başkanlığı olarak Din Görevlisine uzanan eller kırılsın diyemiyoruz. Sadece Peygamber.(s.a.v) Efendimizin şu hadisi şerifini hatırlatıyor ve bu olayı şiddetle kınıyoruz.

“Allah’tan korkun, aranızı ıslah edin! Çünkü kıyamette Allah’u Teala Müminlerin arasını ıslah edecektir”

İlhan Kelleci

Bayburt İl Temsilcisi

Bayburt İl Temsilcisi

Bu haberi 3658 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR