Yazıcı Sürümü

Din Görevlileri Çatak Pikniğinde Buluştu


Din Görevlileri Çatak Pikniğinde Buluştu
10.07.13, Çarşamba
Diyanet Sen Çorum Şubesi tarafından düzenlenen Çatak buluşması din görevlilerini bir araya getirdi.

Diyanet Sen Çorum Şubesi tarafından düzenlenen Çatak buluşması  din görevlilerini bir araya getirdi.  Piknik programına  Diyanet Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan ve Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca, Ali Bayır ve Cebrail Yakışır, Diyanet Sen Çorum İlçe Başkanları ile Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç Bir Sen Genel Başkanı Günay Kaya,   Toç Bir Sen Başkan Yardımcısı Hüseyin Öztürk katıldı. Ayrıca Çorum Memur Sen Başkanı ve Sağlık Sen Şube Başkanı Ahmet Saatçı, Eğitim Bir Sen Başkanı Tahir Eşkil ve Başkan Yardımcısı Kadir Çatal, Bayındır Memur Sen İl Başkanı Elvan Yalçın, Toç Bir Sen İl Başkanı Yusuf Şahinbaş, Ensar Vakfı Başkanı H. İbrahim Aşkın, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karadağ, Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Harun Kaplan,  İmam Hatip, müezzin kayyım, Kuran Kursu öğretmenleri ve aileleri katıldı.

Açış konuşmasını yapan Diyanet Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız, teşkilat çalışanları hakkında bilgi vererek, sendika üyelerinin her şeyin en güzeline layık olduğunu, kendilerinin bir yandan çalışanların özlük haklarının iyileştirilmesi için çaba gösterirken bir yandan da sosyal ve kültürel faaliyetlere, dayanışma etkinliklerine de önem verdiklerini anlattı.

Programda konuşan  Diyanet Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan,  Diyanet’in öneminin giderek arttığına vurgu yaptı. Önemi artan teşkilatın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, özlük haklarının iyileştirilmesi, cami ve kuran kurslarının durumu ve din hizmetlerinin verimliliği gibi konularda teşkilat çalışanlarının gözü kulağı gönüllerinin tercümanı olmaya çalıştıklarını belirten Özkan, yapılan sendikal çalışmalar ve kazanımlar konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Programa katılan Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya da, Memur Sen ailesinin nerede zülüm, nerede gözyaşı varsa orada olduklarını ve daima mazlumun yanında olacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından yemek ikram edildi. Çocuklar arasında çuval ve yumurta yarışmaları yapıldı. Ayrıca imam hatipler arasında da çuval yarışması ve futbol maçları yapıldı. Seneye tekrar buluşmak dileğiyle program bitirildi.

Bu haberi 4362 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR