Yazıcı Sürümü

Çorum İl Divan Toplantısı Yapıldı


Çorum İl Divan Toplantısı Yapıldı
27.11.12, Salı
Diyanet-Sen Çorum Şubesi genel merkez yönetimi, şube ve ilçe yönetimlerinin katılımı ile il divan toplantısını gerçekleştirdi.

Diyanet-Sen Çorum Şubesi genel merkez yönetimi, şube ve ilçe yönetimlerinin katılımı ile il divan toplantısını gerçekleştirdi.

 

24 Kasım 2012’de gerçekleştirilen il divan toplantısına Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, Genel Merkez yönetiminden Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Mehmet Ali Güldemir, Genel Mali Sekreter Mehmet Ali Omurca ve Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ali Bayır katıldı.

Ak Parti Milletvekili Murat Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmada Memur-Sen ve Diyanet-Sen’in farklı vizyon ve misyonu ile sendikacılığa yeni bir boyut kazandırdığına dikkat çekerek “Gerek Memur-Sen’in gerekse Diyanet-Sen’in çalışmalarını yakından takip ediyor ve takdirle karşılıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Genel Sekreter Hacibey Özkan toplantıda yaptığı konuşmada gelişen ve değişen dünya şartları için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yeri ve öneminin her geçen gün arttığına dikkat çekerek “Küresel ölçekte yaşanan sorunlar başta halkımızı ve Başkanlık çalışanlarını yakından etkilemektedir. Bu gün İslam dünyası arayış içerisindedir. Kendisini yönetecek, idare edecek hür iradesini yansıtacak zemin aramaktadır.” dedi.

 

Sendikal çalışmalar konusunda da bilgi veren Özkan, Diyanet-Sen yalnızca ücret sendikacılığı yapmıyor, özellikle eğitim faaliyetlerimize her geçen gün yenisini ekliyoruz. Son olarak Prof. Dr. Yasin Aktay'ın başkanlığında yaptırdığımız "Diyanet İşleri Başkanlığı Çalışanlarının Beklentileri ve Sorunları" araştırma anketimiz kurum çalışanlarımızın beklenti ve sorunlarını bilimsel yolla tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla yapılmış akademik bir araştırmadır. Bazıları gibi sadece kuru laf üretmiyoruz. Bilimsel çerçevede sorunları ortaya koyup çözümün parçası olmak için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Toplantıda diğer yönetim kurulu üyeleri de kendi sekretaryaları ile ilgili konularda katılımcılara bilgi verdi.

 

 

 

 

Bu haberi 4529 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR