Yazıcı Sürümü

Çarşamba ve Havza İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı


Çarşamba ve Havza İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı
21.02.18, Çarşamba
​Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Yakup Demirbaş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çarşamba ve Havza İlçe Müftülük aylık din görevlileri toplantılarına katılarak Diyanet-Sen’in çalışmaları ve güncel konularla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Çarşamba ve Havza Müftülük toplantılarında din görevlilerine hitap eden Özkan, Diyanet-Sen’in 14 yıldır Diyanet ve Vakıf hizmet kolunda yetkili sendika olduğunu hatırlatarak “Sendika olarak örgütlülüğümüzün ve mücadelemizin asıl amacı medeniyetimizi besleyen değerleri sahiplenerek yeniden yaşanabilir kılmaktır. Çıktığımız bu yolda hiçbir mazerete sığınmadan, hiçbir engel karşısında geri adım atmadan, durmak, dinlenmek bilmeksizin yürümek, koşmak düsturumuzdur.” Dedi.

Çalışmadan çabalamadan emek ve alın teri akıtmadan başarının mümkün olmadığına dikkati çeken Özkan “14 yıldır yetkiyi taşımanın yüzlerce kazanımın arkasında 83 bin üyemizin, birlikte var olduğumuzun bilinci ile hareket ederek her bir arkadaşımın görevini bitmeyen ve hep tazelenen bir heyecanla ifa etmesi yatıyor. Gayret, samimiyet ihlas yatıyor. Tembelliğe meşru gerekçeler bulmak isteyenlerin aksine işi tesadüflere bırakmamak yatıyor. Bugün geldiğimiz noktada Diyanet-Sen’li dava arkadaşlarımız öncü, örnek kişilikleri ile haklı bir gururun sevinç ve mutluluğunu yaşıyorlar. Kuruluşumuzla başlattığımız ilkleri sendikalaşma oranımızla, 14 yıllık yetkimizle, yüzlerce kazanımla ve tabi ki sayısal gücün yanında nitelikle de destekleyerek bilgiye dayılı eğitim ile desteklenen sendikacılık yapıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Özkan ve beraberindeki heyet ayrıca Çarşamba ilçe müftülüğüne bağlı Hamza Arslan Kur’an Kursunu ziyaret etti. Terme İlçe Müftülüğünü ziyaret istişarede bulundu.


Bu haberi 1133 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR