Yazıcı Sürümü

“Bu İman ve İnancı Hiç Kimse Alt Edemez”


“Bu İman ve İnancı Hiç Kimse Alt Edemez”
14.07.17, Cuma
​15 Temmuz Gazileri Diyanet-Sen Genel Merkezini Ziyaret etti. 15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında darbecilerin açtığı ateş sonucu çeşitli yerlerinden yaralan gaziler Muhammed Can Daylan, Musa Toprak ve Enes Babacan Diyanet-Sen genel merkezini ziyaret ederek bir süre Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Ali Omurca ile görüştüler.

15 Temmuz Gazisi Enes Babacan o gece millet olarak büyük bir işgal kalkışması ile karşı karşıya kaldığınızı hatırlatarak “15 Temmuz'da anladık ki bizi kurtaran imanımızdı. Minarelerden yükselen salalar moralimizi yüksek tutuyordu. 15 Temmuz'dan öncede Diyanet-Sen’in ismini duyardık ama 15 Temmuz ve sonrasında Diyanetin sendikası olan Diyanet-Senin hizmetlerini görünce 15 Temmuz'da yazılan kahramanlığın bir bütünün parçaları olarak sahada olduğunu hissettik. Camide imamlar sala veriyordu, sahada imamlar öncülük ediyordu. O gün anladık ki bu iman ve inancı hiç kimse alt edemez.” Şeklinde konuştu.

15 Temmuz’da bu ülkenin büyük bir ihanetle karşı karşıya kaldığını söyleyen Babacan, “Milletimizin basireti, sağduyusu, vatan sevgisi sayesinde bu hain girişimi atlattık. Rabbim bir daha milletimize böyle acılar yaşatmasın. Birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi daim kılsın” dedi.

15 Temmuz Gazilerine, 15 Temmuz şehitlerinin yer aldığı özel tablo ve Diyanet-Sen’in 15 Temmuz’da şehit olan Diyanet personeli şehit ve gaziler için hazırlattığı Darbeyi Durduran Salalar” Belgeseli CD’si hediye edildi.

Bu haberi 1367 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR