Yazıcı Sürümü

Bingöl Şubesi İlk Kongresini Gerçekleştirdi


 Bingöl Şubesi İlk Kongresini Gerçekleştirdi
24.07.12, Salı
Diyanet-Sen Bingöl Şubesi Genel Kurul seçimleri 15 Temmuz 2012’de Bingöl Belediye Veysel Belgin Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Bingöl   Şubesi Genel Kurul seçimleri  15 Temmuz 2012’de Bingöl Belediye Veysel Belgin Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Genel Merkez Yönetiminden Genel Mali Sekreter Mehmet Ali Omurca ve Genel Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cebrail Yakışır’ın katıldığı genel kurul seçimlerine İl Müftüsü Mecit Can, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Memur-Sen ve bağlı sendikaların Bingöl Temsilcileri ve Diyanet-Sen üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığı’nı Genel Merkez Yönetiminden Genel Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri  Cebrail Yakışır’ın yatığı Kongre Seçimlerinde konuşan Genel Mali Sekreter Mehmet Ali Omurca Diyanet-Sen olarak sendikal mücadeleyi  insan, emek, demokrasi  eksenli sorumlu sendikacılık anlayışıyla taviz vermeden yürüttüklerini belirterek  “Kamu görevlilerinin güçlü, farklı, özgür ve özgün sesi olmaya özen gösteriyoruz. Gerçek bir sivil toplum örgütü olarak; değişime ve gelişime açık, büyüme heyecanına sahip, akıl ve bilgiyi doğru kullanan yenilikçi anlayışıyla örgütleniyoruz. Sendikacılığı, evrensel ilkeler ve medeniyetimizin kadim değerlerini benimseyerek, içimize sindirerek yapmakta kararlıyız. Soylu mücadele olarak gördüğümüz sendikal misyonumuzla; slogancılığı, şablonculuğu, eylem ve söylemeleri konjonktüre göre belirleme kolaycılığını hep reddettik. Hiçbir zaman “mış gibi” yapmadık.” dedi.

 

Konuşmaların ardından geçilen Bingöl Şubesi Genel Kurul Seçimlerinden yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı                                 : Mücahit Çelik

Şube Sekreteri                                : Cahit Çakan

Şube Teşkilat Sekreter                     :Abdullah Afşin

Şube Mali Sekreteri                         : Hasbi Gürbüz

Şube Mevzuat Sekreteri                   :Muhsin Kurtaran

Şube Eğitim Sekreteri                     : Alaattin Bucuka

Şube Arş ve Dışilş  Sek                   :Zeki Pulat
Bu haberi 5156 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR