Yazıcı Sürümü

​Bilecik’te Din Görevlileri Toplantısına Katılım


​Bilecik’te Din Görevlileri Toplantısına Katılım
25.03.16, Cuma
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Yaman Bilecik Müftülük Aylık Din Görevlileri mutat toplantısına katılarak Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda din görevlilerine bilgi verdiler.

Özkan ve Yaman ayrıca Eğitim Merkezi kursiyerleri ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundular.

Özkan: Diyanet-Sen Başarı Çıtasını Yükseltmek İçin Sürekli Çalışıyor

Toplantılarda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in sendikacılıkta artık ekol olduğunun altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Diyanet-Sen 12 yıldır hizmet kolunda yetkili sendikadır. Her geçen yıl büyümemiz sorumluluk bilincimizin ve görevlerinizin de artmasına vesile olmuştur. Bu nedenle her yıl kendimize yeni şeyler katarak bilgi ve tecrübemizi din görevlilerine kazanım olarak döndürmek için elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu gün Türkiye’nin en örgütlü sivil toplum kuruluşlarından birisi olmamızda teşkilatımızın çok büyük emek ve gayretleri vardır. Biz bunun bilincindeyiz. Bu teşkilattaki her birim üzerine düşeni en iyi şekilde yaptığı ve yapmaya devam ettiği için Diyanet-Sen 12 yıldır yetkili sendika ve istikrar ve başarının değişmeyen adresi olmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

YÖK ile yapılan son görüşmede İlahiyatÖnlisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkının YÖK tarafından kabul edildiğini hatırlatan Özkan, yasal düzenlemelerin ardından inşallah kurumuzda çalışanlar öncelikli olmak üzere tüm İlahiyat ön lisans programını bitirenler bu haktan yararlanabilecek” dedi.

Yaman: Sorunları Her Platformda Dile Getiriyoruz

Toplantılarda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman ise, din görevlilerin en iyi şartlarda çalışa bilmesi için çalışmalarını devam ettiğini belirterek, toplu sözleşmede, Kurum İdari Kurulu toplantılarında ve önümüzdeki günlerde KPDK toplantılarında din görevlilerin sorunlarını dile getirmeye ve çözüm odaklı çalışmaya devam edeceğiz. Daha donanımlı daha eğitimli ve özverili çalışanlar için sınavsız lisans tamamlamayı istiyoruz. Çalışma verimliliğinin artmasına hiçbir katkısı olmayan rotasyonun yönetmelikten kaldırılması için çalışmalarımız devam ediyor. KPDK gündemine de yine bu konuları da taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Toplantılar sonrası İl Müftüsü Necati Akkuş’u ziyaret eden Özkan ve Yaman’a Bilecik İl Temsilcisi İbrahim Çelik de iştirak etti.

Bu haberi 2460 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR