TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Bayraktutar'dan Erbaş'a Hayırlı Olsun Ziyareti


Bayraktutar'dan Erbaş'a Hayırlı Olsun Ziyareti
21.09.17, Perşembe
​Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Yönetim Kurulu üyeleri Osman Aydın, Hacıbey Özkan ve Mehmet Yaman ile birlikte Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ‘Dünya coğrafyasının ümidi olan Türkiye, İslam coğrafyasının ümidi olan Diyanet işleri Başkanlığımızdan çok şey beklemektedir.

Diyanetimiz bu güne kadar gerekli bütün hassasiyetleri göstererek İslam dünyası içerisinde adeta bir ümit, bir yol gösteren olarak üzerine düşen görevi yapmıştır.

Bundan sonraki süreç için de bu görevi devam ettireceğine olan inancımız tamdır.

Diyanet İşleri Başkanlığı 140 Bin personelinden aldığı güçle, dünyanın en ücra bölgelerine ulaşmayı görev, ülkenin en ücra yerlerinde, diyanetin birer temsilcisi gibi doğumdan ölüme, varoluş hikayelerimize eşlik etmeyi sürdürecektir.

Önemli olan din görevlileri görevlerini icra ederken din görevlisi kimliğini sosyal, mali haklar noktasındaki duruşuna yön verecek olan başkanlığın duyarlı olmasıdır.

Görevden hiçbir zaman kaçmayan din görevlisi kardeşlerimiz, daha iyi olmak için ne gerekiyorsa yapmayı bir ödev addederken, dünden bugüne çalışanlarıyla bir takım halinde yürüyen, aynı derdin dertlenenleri olarak sorumluluk üstlenen kardeşlerimizin sorunlarını, sıkıntılarını aşmak adına beraber olacağımızı bilmenizi isterim’’ ifadelerini kullandı.

Bayraktutar Dünya coğrafyası kan gölüne dönerken, vicdan ve din gıdasından mahrum olanların ne şekilde insanlıktan uzaklaştıklarına şahit oluyoruz. Dinin irşad ve tebliğ yönünü önemseyerek dünyaya kuranı hatırlatmak adına, dünyayı İslamlaştırmak adına dikte etmek yerine örnek olmayı, sözde kalmak yerine yaşatmayı hedef edindiğimiz müddetçe üzerimize düşeni yapma hususunda azmimizi yitirmeyeceğimize olan inancım tamdır.

Bu sebeple bu güne kadar yapılmış olan güzel hizmetlerin yanına yenilerini ekleyerek yürüyüşümüzü sürdüreceğimiz değerli hocamız Prof Dr. Ali Erbaş’a hayırlı olsun diyoruz’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Diyanet-Sen’i geçmişten bu güne sürekli takip ettiğini, Diyanet İşleri Başkanlığımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan Diyanet-Sen’in bundan sonraki süreçte de yanımızda olacağını biliyoruz ifadelerini kullandı.

Ziyaret hediye takdimi ile son buldu.

Bu haberi 1911 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR