TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Bayraktutar Trabzon’da


Bayraktutar Trabzon’da
15.11.17, Çarşamba
​Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Trabzon’da din Görevlileri ile bir araya geldi.

Din görevlilerinin bu ülkenin manevi kuvveti olduğunu dile getiren Bayraktutar, 15 Temmuz kahramanları listesine bütün din görevlilerini kayıtsız, şartsız koymak gerekir. Bugün bu ülkenin manevi dinamiğini oluşturan Din görevlilerimizi yıpratmaya, ötekileştirmeye, itibarsızlaştırmaya çalışan odaklar var. Bilmedikleri bir gerçeği göz ardı eden bu odaklar bilsinler ki ‘Güneş balçıkla sıvanmaz’ dedi.

Bayraktutar sırat köprüsünden geçerken benlik yarışına girenler muvaffak olamayacaktır. Ben olmak yerine biz olmayı beceremiyorsak başkalarının benliğinde kayboluruz dedi.
Sendikal mücadelenin ana eksenlerini değerlendiren Diyanet Sen Genel Başkanı; Sendikal mücadele kardeşlik bilincidir. Sendikal mücadele sen-ben- o- şu dememedir. Sendikal mücadele kardeşliğin tesisi için kucaklamaktır. Bugün sendikal örgütlenmeyi kavga zemini sananlar eski Türkiye’nin aklıyla hareket etmekteler. Dünün kuran döken sendikal anlayışı bitmiş bugünün birlik beraberlik anlayışı var olmuştur. Hıl fil fudul geleneği tekrar başlamıştır.

Sendikal mücadelenin en büyük örneklerinden biri olan Diyanet-Sen Kurucu Genel Başkanı Ahmet Yıldız İçin ;’ Bugün diyanet alanında sendikacılık yapan herkes, Ahmet Yıldıza vefa borçludur. O sendikal mücadeleyi başlatan kurucu genel başkanımızdır. O sendikalı olma hakkının tanınması İçin bu uğurda ömrünü feda etmiş bir liderdir. Allah ondan razı olsun dedi.

İlçe İlçe Teşkilat Çalışması Yapıldı

Trabzon İl divan toplantısı ve teşkilat çalışması için Trabzon'da bulunan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar'a Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Cebrail Yakışır ve Hacı Bayram Gür eşlik etti.

İl Divan toplantısı sonrası teşkilat çalışmaları kapsamında Genel Başkan Bayraktutar, Of, Vakfıkebir ilçe müftülük din görevlileri toplantılarına katılırken Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan Maçka, Ortahisar, Araklı, Sürmene, ilçe müftülük toplantılarına, Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Yomra, Arsin, Şalpazarı ilçe müftülük toplantılarına, Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür ise Çarşıbaşı, Tonya, Dernek Pazarı ilçe müftülük toplantılarına katıldı. Diyanet-Sen heyetleri ayrıca ilçe müftülerini de ziyaret ederek sendikal çalışmalar konusunda bilgi verdiler.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Dini Yüksek İhtisas Merkezi ve Belediye Başkanını ziyaret eden Diyanet-Sen heyeti, Diyanet-Sen'in kazanımları ve çalışmaları konusunda da bilgi verdiler.

Bu haberi 1463 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR