TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Bayraktutar: Müttefik, Düşman Aynı Safta…


Bayraktutar: Müttefik, Düşman Aynı Safta…
18.01.18, Perşembe
​Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Aydın’da din görevlilerine hitap etti: Ülkemizi bölmek, birlik ve beraberliğimizi bozmak için gizli ajandaları olanlara sesleniyorum: Türkiye, müttefikim deyip düşmanın yapmayacağı oyunlarla ülkemizi bölmeye çalışan ABD’nin de, onun maşası terör örgütlerin de niyetinin farkındadır. Güneyimizde bir terör koridoru kurulmasına da terörist bir orduya da asla müsaade etmeyiz.” Dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Genel Başkan Vekili Osman Aydın ve Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca ve Mehmet Yaman, Aydın ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu. Müftülük Aylık din görevlileri toplantılarına katılan Diyanet-Sen Genel Başkanı ve genel başkan yardımcıları ülke ve dünya gündemine dair önemli açıklamalarda bulundular. Sendikal çalışmalar ve kazanımlar konusunda katılımcılara bilgi verdiler.

Teşkilat çalışması kapsamında Aydın İl Müftülük din görevlileri aylık mutat toplantısında konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, ülkemizin gezi olayları ile başlayan süreçle dört koldan saldırılara maruz kaldığına dikkati çekerek “Türkiye, ABD tarafından kendisine yüklenen rolleri reddettikçe, buna karşı direndikçe, kendi milli menfaatlerini Türk –İslam dünyasındaki hedeflerini söyledikçe, ABD, Türkiye’yi kendisine mecbur kılacak eylem ve söylemlerde bulunuyor. Türkiye, Suriye’de; özelde IŞİD ve PYD, genelde atmış yıllık müttefikleriyle savaşıyor. Ülkemizi bölmek, birlik ve beraberliğimizi bozmak için gizli ajandaları olanlara sesleniyorum: Türkiye, müttefikim deyip düşmanın yapmayacağı oyunlarla ülkemizi bölmeye çalışan ABD’nin de, onun maşası terör örgütlerin de niyetinin farkındadır. Güneyimizde bir terör koridoru kurulmasına da terörist bir orduya da asla müsaade etmeyiz. Durumun ciddiyetinin farkındayız. Mesele vatan olunca hepimiz Mehmetçiğiz. Bu dün böyleydi bu gün de böyle… dedi.

Bayraktutar ayrıca, Köşk ve Sultanhisar ilçe müftülük aylık mutat toplantılarında müftülük personeline hitap etti.

Aydın: Bizim İçin En Önemli Başarı Türkiye’nin Selametidir

Aydın Teşkilat çalışması kapsamında Kuşadası ve Didim ilçe müftülük aylık mutat din görevlileri toplantılarına katılan Genel Başkanı Vekili Osman Aydın Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak hiçbir zaman milletin düşünce dünyasından ayrı düşmediklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti: Samimiyete dayalı vefa duygusu, vefaya dayalı samimiyet, başarımızı her defasında bereketlendirdi ve bunun sonucunda Türkiye’nin en büyük sendikası olma başarısını elde ettik. Ama bizim için en anlamlı, en önemli başarı, Türkiye’nin selameti, ümmetin kurtuluşudur. Yolları kapanmış bir Türkiye’de hiçbir kesimin, grubun önü açık olamaz. Emeğin değeri ve emekçinin geleceği de olmaz. Diz çöktürülmüş bir Türkiye’de hiç kimse, hiçbir yapı veya örgüt haysiyetiyle ayakta kalamaz.

Hakikat üzere olan bu millet, çeşitli örgütlenmeler ve oluşumlarla inancını, eylemini büyüte büyüte, direnerek var olmayı, var kalmayı başarmıştır. İşte Diyanet-Sen 19 yıllık mücadelesiyle bu hayatî davanın, tarihî değere dönüşen örgütlü gücüdür. O nedenle, biz ekmek ve emek mücadelesini, insan hakkı, hukuku, onuru, özgürlüğü davasından ayrı görmedik, göremeyiz. Onursuz bir tokluğun, özgürlükten yoksun bir rahatın, imandan uzak bir benliğin önemi yoktur, olamaz. Kurulduğumuzdan beri bağrından çıkıp kendimizi dualarına, desteklerine emanet ettiğimiz millet adına vesayetçi odaklara karşı çetin mücadeleler verdik. Var olmamızı tarihi bir zorunluluğa dönüştüren, milletle birlikte ve millet adına verdiğimiz mücadelenin ruhudur. En uzak köşelerine kadar her noktasını tevhidin teslim alınmaz ruhunu yeni bir duyarlılık ve bilince dönüştürerek ilmek ilmek ördüğümüz, örgütlediğimiz üyelerimiz, ülkemizin yeni ufuklara yolculuğunda öncü oldu, olmaya da devam etmektedir.

Omurca: Değerler Sendikacılığını Önemsiyoruz

AydınTeşkilat çalışmaları kapsamında Koçarlı, İncirliova, Karpuzlu, Bozdoğan, Söke ilçe müftülük aylık mutat toplantılarına katılan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca, Diyanet-Sen’in varlığı, amacı, idealleri ve mücadelesi ile din hizmetini en yüksek, en önemli mesele kabul ettiğine dikkati çekerek “Diyanet-Sen, mali ve sosyal haklar noktasında da büyük kazanımlar elde ederek bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarımızın haklı desteği ve teveccühüyle büyümeye devam etmektedir. 19 yıllık hak ve özgürlük mücadelesinde; emeğinin, çabalarının ve kazanımlarının sonucunda ulaştığı 82 binleri geçen üye sayısıyla yeni bir destana daha imza atarak zirvedeki yerini korumuştur. Diyanet ve Vakıf çalışanlarımızın sendikamıza verdiği destek, normal bir teveccühü aşan niteliğiyle gerçek bütünleşmeyi ifade etmektedir. Diyanet-Sen’e aidiyet, demokrasi ve kalkınma yolunda tüm kaynaklarını harekete geçiren Türkiye ideali etrafında gönüllü, bilgili, katılımcı bir seferberliğin derlenip toparlanarak bütünleşmesi sonucudur. Aynı bilinç ve sorumluluğumuzun artarak sürmesi, birlikteliğimizi daha güçlü ve anlamlı kılacaktır. Sayısal olarak kendimizle yarıştığımız ortamlarda bile olgunluk sınırımızı aşmadık; vakur, mütevazı duruşumuzu bozmadık, bozmayacağız.

Mücadelemiz sendikacılığın hakka, hukuka riayet eden tarafını göstermek. Çünkü biz ahlâki ilkeleri olan, erdemi, dayanışmayı önemseyen “değerler sendikacılığı” anlayışını benimsiyoruz. Bizim sendikacılık anlayışımız, mali ve özlük haklar hususunda olduğu kadar, sosyal, kültürel alanda da etkin olmayı amaçlar. “Ben kazanayım da ülke kaybederse kaybetsin” anlayışı, hem ahlaki değildir hem de bizim anlayışımıza terstir. Ülkenin kaybettiği yerde hiçbir kazanamın önemi olamaz. Haksızlık yaparak hak aranabilir mi? Hak arama iddiasında olan her kişi ve kurumun söylem, eylem, araç ve üslûp olarak haksızlıktan kaçınma mecburiyeti, temel ahlâki ilke olmalıdır. Bu duyarlılığımız genelde tüm insanımızda özelde kamu görevlilerimizde yüksek bir karşılık ve teveccüh gördüğünden her geçen gün sendika olarak büyüyoruz. Memur-Sen’in, Diyanet-Sen’in ve Memur-Sen’e bağlı diğer sendikaların zirvede oluşunun sırrı, insanla, değerlerle ve medeniyetle kurduğu sarsılmaz ruh, mana ve gönül beraberliğidir.” İfadelerine yer verdi.

Yaman: Gönlümüzü ve Gönül Coğrafyamızı Güzelleştirmeye Çalışıyoruz

Yenipazar ve Karacasu ilçe müftülük aylık mutat toplantılarına katılan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman Memur-Sen ve Diyanet-Sen’in ülke sınırlarını aşan ve gönül coğrafyamıza da uzanan sendikacılık anlayışı ile hareket ettiğini belirterek “Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak sendikal tecrübemizi ülkemizin yüzyıldır süren demokrasi ve kalkınma mücadelesiyle birleştirerek oluşan birikimini, gönül coğrafyamızın muadil kuruluşlarıyla paylaşmak, hepimizin ait olduğu ortak tarih, kültür ve medeniyetin yeniden ihyası adına umut vermektedir. Bu manada Memur-Sen ve bağlı sendikaların geçen yıl gerçekleştirdiğimiz “İslam Dünyasında Sendikacılık” Uluslararası Sempozyumu bu umudu artıran güzel bir programdı. Sonrasında da çalışmalar ve temaslar devam etmiştir. Hiç bitmeyen heyecan, bilme ve başarma azmiyle, gönlümüzü ve gönül coğrafyamızı daha güzel, daha yaşanabilir yapma çabamız devam edecektir.” Şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Genel Başkanı ve Genel Başkan yardımcıları ayrıca Aydın il divan toplantısı ve Nazilli ilçe teşkilatı istişare toplantılarına katıldılar.Bu haberi 1209 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR