Yazıcı Sürümü

Bayburt Teşkilat Çalışması Yapıldı


Bayburt Teşkilat Çalışması Yapıldı
22.12.14, Pazartesi
Diyanet-Sen genel merkez yönetim kurulu üyeleri Bayburt’ta teşkilat çalışmasında bulundu. 16 Aralık 2014’de gerçekleştirilen teşkilat çalışmasına Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir, Mehmet Ali Omurca ve Ali Bayır katıldı.

Güldemir: Diyanet-Sen Başarının İstikrarın Değişmez Adresidir

Bayburt teşkilat çalışmasında din görevlilerine hitap eden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıs Mehmet Ali Güldemir, Diyanet-Sen teşkilatının genel merkezden şube yönetimlerine, ilçe yönetimlerinden tek tek üyelere kadar tüm teşkilatın sendikal manada aktif olarak yönetimde görev aldığına dikkati çekerek “Gelişen dünyanın ve çağımızın yeni yönetim anlayışı bütün birimlerin aktif olarak yer aldığı yönetişim anlayışıdır. Ancak bu anlayış ile büyür, aktif ve başarılı olabiliriz. Diyanet-Sen tek tek tüm üyelere sorumluluk veren bu anlayış sayesinde 11 yıldır yetkili sendikadır. 11 yıldır kazanımların, istikrarın başarının değişmez adresidir” dedi.

Bayır: Uluslararası Standartlarda Sendikacılık Yapıyoruz

Bayburt teşkilat çalışmasında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır Sendikacılığı sadece ücret sendikacılığı olarak görmediklerini ifade ederek “ Uluslararası standartlarda sendikacılık yapıyoruz. Meselelerin çözümünde sendikaların rolünün artırılmasını istedik, istemeye devam ediyoruz. Bu yönde bir çok kazanım elde ettik. 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikası Kanunu’nun uluslararası standarta kavuşması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Memur-Sen olarak toplu sözleşme taleplerimiz dahil her platformda dile getirdiğimiz isteklerimiz temel insan hakları ve özgürlükleri doğrultusunda olmuştur. Nitekim bu taleplerimiz 4688 sayılı kanun adının kamu görevlileri sendikaları ve toplu sözleşme kanunu olarak değişmesini sağlamıştır. Gayretimiz bu standardın daha da yükseltilmesidir” şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Genel Merkez yönetimi daha sonra Bayburt Şube Başkanı İlhan Kelleci ile birlikte İl Müftüsü Kemalettin Aksoy’u makamında ziyaret ederek din görevlilerinin sorunları konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Gümüşhane Yönetimine Ziyaret

Diyanet-Sen genel merkez yönetim kurulu üyeleri ertesi gün Gümüşhane il yönetimini ziyaret ederek çalışmalar konusunda istişade de bulundular.

Gümüşhane İl Müftüsü Ercan Aksu ve Vali Yardımcıları İsmail Özkan ve Şenol Turan’ı da ziyaret eden Diyanet-Sen heyeti kazanımlar konusunda bilgi verdiler. Din görevlilerinin daha iyi şartlarda görev yapabilmeleri için sendika olarak çalıştıklarını belirten heyet din görevlilerinin sorunlarının çözümü konusunda da karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Bu haberi 2141 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR