Yazıcı Sürümü

Antalya İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi


Antalya İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
24.12.13, Salı
Diyanet-Sen Antalya il divan toplantısı 21 Aralık 2013’te Yeryüzü Vakfı Konferans Salonu’nda genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Antalya il divan toplantısı 21 Aralık 2013’te Yeryüzü Vakfı Konferans Salonu’nda  genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir, Ali Bayır, Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve yönetimleri katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Güldemir, Diyanet-Sen’in ülkemizin en teşkilatlı sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğuna dikkat çekerek  “81 ilimizde il divan toplantılarını Şubat ayına kadar tamamlayacağız. Şuana kadar 50’den fazla  ilde toplantılarımızı tamamladık. Sivil toplum kuruluşları bir ülke için önemlidir. Önemli olan gücümüzü üyelerimizin, ülkemizin ve bütün insanlığın yararına kullanabilmektir. Diyanet-Sen’in birikimi ve tecrübesi O’nu diğerlerinden ayran özeliğidir. Diyanet-Sen bilgi ve birikimini üyesi ve ülkesi için kullanıyor. Gücümüzü korumak için teşkilatlarımızı canlı tutmalıyız. Etkin ve verimli bir din hizmeti için maddi gereksinimler ve manevi donanımı sağlamak zorundayız. Din görevlilerimiz insan ve İslamiyet’i buluşturan çok şerefli bir görevi yerine getiriyor. Toplumun belirli bölümlerini değil; bütün insanlığın muhatap olduğu bir mesleği icra ediyoruz. Din görevlisi her alanda olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarında da farkını ortaya koymalıdır. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milli ve manevi değerlerimizi en üst düzeyde tutarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır ise Diyanet-Sen’in üyesine ve ülkesine en çok kazandıran sendika olduğunu belirterek Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönemde din görevlilerinin altın çağını yaşadığını ifade etti.

Şube Başkanı Mehmet Yıldırım da şube olarak yaptıkları faaliyetler konusunda katılımcılara bilgi verdi. Soruların cevaplandırılmasının ardından 2014 yılı hedefleri ve yol haritası belirlendi.

 

Bu haberi 2631 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR