Yazıcı Sürümü

​Ankara 3 Nolu Şube Genişletilmiş Başkanlar Kurulunu Gerçekleştirdi


​Ankara 3 Nolu Şube Genişletilmiş Başkanlar Kurulunu Gerçekleştirdi
26.05.15, Salı
Diyanet-Sen Ankara 3 Nolu Şubesi olarak Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Gerçekleşti.

Toplantıya Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Yıldız, Memur-Sen- Eğitim Bir Sen’in eskimez Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Zeki Saykılı Genel Kurul sonrasında Diyanet-Sen ailesinin bir parçası olarak çalışmalarımızı hızlandırdık. Ankara’da üye sayıları belirlenirken haklı gururumuz olan 900 Üye ile tekrar alanımızda yetkimizi taçlandırdık. Bu başarı hepimizin çaşarısıdır ifadelerini kullandı.

Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Yıldız selamlama konuşması yaptı. Kısa süre önce kaybettiğimiz Şube Başkan yardımcımızı yad ederek başladığı konuşmasında, Yol arkadaşı olmak, kader yoldaşı olmaktır. Yol arkadaşı olmak yüce divanda şahitlik yapmaktır. Ben çok kıymetli kardeşimi her zaman yad ederken, onun uğraş verdiği çırpındığı Diyanet-Sen ailesinin bir neferi olarak buradayız. Bu meclisler dost meclisleridir. Bu meclisler zalimin zülmüne karşı durduğumuz, mazlumun yoluna yoldaşlık yaptığımız meclislerdir ifadelerini kullandı.

Ahmet Gündoğdu katıldığı toplantıda insan onuru ve dini kavramların içerisinde Diyanet-Sen’in duruşundan bahsederek şu ifadeleri kullandı. Ben yıllarca sivil hayatta onurlu yaşamak adına mücadelenin önemine değindim. Ben kardeşlik adına sürekli bir fidan, bir kelam, bir çınar olma uğruna uğraş verdim. İnsan onuruna yakışır bir erdemi ilk yetkili sendika olan Diyanet-Sen her platformda dile getirmiştir. Bugün siyasete adım atarken de insan onurunun önem verilecek ilk konu olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum ifadelerini kullandı. Gündoğdu Siyaset yapamayanlar siyasetin kirli yüzüyle hem dem oluyorlar. İnsanların değerlerini hiçe sayarak dine diyanete saldırıyorlar, erdemli toplum olmak yerine erdemsiz bir adım atarak kendi gerçek yüzlerini bir kez daha gösteriyorlar şeklinde konuştu.

Bu haberi 2062 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR