Yazıcı Sürümü

Ankara 2 Nolu Şube Kongresi Yapıldı


Ankara 2 Nolu Şube Kongresi Yapıldı
21.04.12, Cumartesi
Diyanet-Sen Ankara 2 Nolu Şube 2. Olağan Genel Kurul Seçimleri 21 Nisan 2012’de Ankara İç Kale Otel’de gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Ankara 2 Nolu Şube 2. Olağan Genel Kurul Seçimleri 21 Nisan 2012’de Ankara İç Kale Otel’de gerçekleştirildi.

Genel Başkan Mehmet Bayraktutar ve tüm yönetim kurulu üyelerin hazır bulunduğu kongre seçimlerinde konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar Diyanet-Sen’in ilkeli hizmet sendikacılığı yaptığına dikkati çekerek önümüzdeki günlerde yapılacak ilk toplu sözleşmelerde de yetkili sendika olarak Diyanet-Sen’in Diyanet ve vakıf çalışanlarının güçlü sesi olmaya devam edeceğini söyledi.

Diyanet-Sen’in hiçbir zaman yalnızca ücret sendikacılığı yapmadığını belirten Bayraktutar, “Bizler ücret sendikacılığı gibi dar bir alana asla sıkışıp kalmadık. Ülke insanımızı ilgilendiren herşey bizi de ilgilendirmektedir. Ve ülkemizi ilgilendiren her sorunun çözümünün yandaşı olduk, paydaşı olduk.” Şeklinde konuştu.

Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Rahim Çelik de kongrede yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in yalnızca kuru bir sendikacılık yapmadığını din görevlilerinin asli görevlerinden olan “Emri bil mağruf nehyi anil münker yani iyiliği emredip kötülükten kaçındırma görevini de sendika aracılığı ile yerine getirdiklerini kaydetti.

Kongrede ayrıca daha önceki şube yönetiminde yer alan ancak yurt dışı görevi nedeniyle ayrılan Ahmet Erdem ve Mehmet Çelik’e teşekkür plaketi, tüm ilçe temsilcilerine de teşekkür belgesi verildi.

Divan Başkanlığı’nı Genel Mali Sekreter Mehmet Ali Omurca’nın yaptığı kongre seçimleri sonucu Ankara 2 Nolu Şube Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı                           : Rahim Çelik

Şube Sekreteri                          : Zeki Saykılı

Şube Teşkilat Sekreter              : Adil Şadar

Şube Mali Sekreteri                   : Fevzi Mercan

Şube Mevzuat Sekreteri             : Mustafa Yaldıran

Şube Eğitim Sekreteri                 : Abdullah Ballı

Şube Arş ve Dışilş  Sek                : Yaşar Karaman

Bu haberi 6784 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR