Yazıcı Sürümü

Ankara 1 ve 3 Nolu Şube İl Divan Toplantıları Yapıldı


Ankara 1 ve 3 Nolu Şube İl Divan Toplantıları Yapıldı
31.10.13, Perşembe
Diyanet-Sen Ankara 1 ve 3 Nolu Şube Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Ankara Kızılcahaman Akasya Otel’de gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Ankara 1 ve 3  Nolu Şube Genişletilmiş  İl Divan Toplantısı Ankara Kızılcahaman Akasya Otel’de gerçekleştirildi.

30 Ekim 2013’de gerçekleştirilen toplantıya Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca ve Ali Bayır, Yeni Mahalle İlçe Müftüsü Eyüp Demir,  Ankara 1  ve 3 Nolu Şube yönetimleri ilçe yönetimleri, kadın kolları komisyonları  ve üyeler katıldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu  toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in istikrarla büyüyen etkili bir sendikacılık yürüttüğüne  dikkat çekerek Diyanet-Sen’in maddi manevi değerlere saygı çerçevesinde farklı bir sendikacılık anlayışı yürüttüğünü belirtti.

Memur-Sen’in toplu sözleşmenin mimarı olduğuna dikkati çeken Gündoğdu, geçmiş iktidarlar döneminde memura en yüksek zammın Rahmetli Özal ve Erbakan döneminde yapıldığını hatırlatarak “Bu zamların dışında son yapılan toplu sözleşmede taban aylığına yapılan 175 TL zam memura yapılan en yüksek zamdır” dedi.

Toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan Diyanet-Sen’in  Türkiye’nin her yerine dağılan güçlü bir teşkilat yapısı olduğunu belirterek “Diyanet-Sen genel merkezi, teşkilatları ve üyesiyle birlikte büyük ve güçlü bir ailedir ve bu gücünü üyelerinden almaktadır. Geçmişi anarak geleceği inşa edelim. Gerek Toplu Sözleşme Masası’nda gerek KİK Toplantılarında personel lehine alınan kazanımlar gerek bizi gerekse teşkilatımızı memnun etmektedir .” şeklinde konuştu.

Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Yıldız’da yaptığı konuşma da Memur-Sen ve Diyanet-Sen’in ülkemizi ilgilendiren konularda gündem oluşturmasından ve sorunları çözümlemesinden teşkilat olarak son derece mutlu olduklarını ifade ederek “Yalnızca Türkiye gündemi değil dünyada ezilen tüm mazlumların yanında yer alan konfederasyonumuz ve sendikamızın çalışmaları bizleri onurlandırmaktadır” dedi.

Çalışmaların değerlendirildiği ve yol haritasının belirlendiği il divan toplantısı  sorulan soruların cevaplandırılması ile sona erdi.
Bu haberi 3093 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR