Yazıcı Sürümü

Ankara 1 ve 2 Nolu Şube İl Divan Toplantıları Yapıldı


Ankara 1 ve 2 Nolu Şube İl Divan Toplantıları Yapıldı
14.01.12, Cumartesi
Diyanet-Sen Ankara 1 ve 2 Nolu Şube Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Ankara İçkale Otelde gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Ankara 1 ve 2  Nolu Şube Genişletilmiş  İl Divan Toplantısı Ankara İçkale Otelde gerçekleştirildi. 14 Ocak 2012’de gerçekleştirilen toplantıya Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, yönetim kurulu üyeleri, Ankara 1  ve 2 Nolu Şube yönetimleri ilçe yönetimleri ve üyeler katıldı.

Genel Başkan Mehmet Bayraktutar toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in istikrarla büyüyen etkili bir sendikacılık yürüttüğüne  dikkat çekerek Diyanet-Sen’in maddi manevi değerlere saygı çerçevesinde farklı bir sendikacılık anlayışı yürüttüğünü belirtti.

Diyanet-Sen’in Türkiye’nin her yerine dağılan güçlü bir teşkilat yapısı olduğunu ifade eden Bayraktutar, sendika üye sayısının artması ve büyümenin devamı için teşkilatlarımızın gayretli çalışmalarına devam etmesi gerektiğini söyledi. Bayraktutar “Diyanet-Sen genel merkezi, teşkilatları ve üyesiyle birlikte büyük ve güçlü bir ailedir ve bu gücünü üyelerinden almaktadır. Sizler şubeler olarak çalışmalarınıza hız verdiğiniz müddetçe biz de önümüzdeki dönem toplu sözleşmelerde taleplerimizi daha güçlü bir şekilde istemiş olacağız ve haklarımızı daha rahat alabilecek duruma geleceğiz. Gayretleriniz için şimdiden hepinize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin toplum olarak büyük değişimler geçirdiğini belirten Bayraktutar, “Artık bu toplum daha demokratik, özgürlüklerin kısıtlanmadığı bir anayasa istiyor. Devletin değil milletin öncelendiği bir anayasa bir an önce çıkarılmalıdır. Bizler gerek Diyanet-Sen gerekse Memur-Sen olarak anayasa sürecine panel, kongre,  anket ve araştırmalarla gerekli katkıyı sunmaya çalışıyoruz. Siyasilerimizden de isteğimiz anayasa çalışmalarının içini doldurarak bir an önce bu millete yakışır bir anayasa yapmalarıdır” dedi.  

Divan Başkanlığı’nı Mehmet Ali Güldemir’in yaptığı toplantı sonrası Genel Başkan Bayraktutar üyelerin sorularını cevaplandırdı.

Bu haberi 5929 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR