Yazıcı Sürümü

Ankara 1 nolu şube istişare toplantısı yaptı


Ankara 1 nolu şube istişare toplantısı  yaptı
10.08.15, Pazartesi
​Diyanet-Sen Ankara 1 Nolu Şubeye bağlı olan Yenimahalle İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Kur’an Kursu Öğreticileriyle istişare toplantısında kuran eğiticileri bir araya geldi.

Garagızda yapılan toplantıya Ankara 1 Nolu Şube başkan yardımcıları Nevzat Ebrinç, Kemalettin Topsakal, Selma Aşkan, Gülnur Arısoy katıldı.

Toplantıda Diyanet-Sen olarak hedeflenen üye sayıları, çalışanların istek ve temennileri şube yönetimi tarafından dinlendi. Yapılan çalışmaların üyelere anlatıldığı toplantıda son zamanlarda yaşanan terör hadiseleri gündeme getirildi. Açılış konuşmasını yapan Yenimahalle İlçe Başkanı Latif Akıllı; Yaşanan terör hadiselerinin ülkede oluşan birlik ve dirliğe yapıldığını, kardeşlik ikliminden rahatsız olanların türlü oyunlarla terörü tekrar gündeme getirme çabası içerisinde olduklarını söyledi. Kardeşlik ikliminin ülke gelişmişliği ile aynı doğrultuda ilerlediğini söyleyen Latif Akıllı söyle konuştu; Bugün dünyanın lider gücü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir Türkiye var, bu Türkiye bazılarını rahatsız etmişe benziyor. Ortadoğudaki dengelerin değiştiği, kişi başı milli gelirin arttığı ülkemizde, sosyal refaha çomak sokmak isteyen art zihinler suyu bulandırmanın, kardeşi kardeşe tekrar vurdurmanın planlarını yapmakta. Bizler din görevlileri olarak tek birlikteliğin iman ve İslam birliği olduğunu, ırk ve mezhepsel ayırımların Müslümana yakışmadığını tekrar tekrar dile getirmek istiyoruz. Bir ülkenin başarısı o ülkenin bir olmasıyla doğru orantılıdır şeklinde konuştu. İstek ve temennilerin dinlenildiği toplantı verimli geçti.

Bu haberi 2031 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR