Yazıcı Sürümü

Amasya İl Divan Toplantısı Yapıldı


Amasya İl Divan Toplantısı Yapıldı
15.10.15, Perşembe
​Amasya İl Divan Toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Amasya Şubesi Konferans Salonu’nda 12 Ekim 2015’te gerçekleştirilen il divan toplantısına Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür, Amasya şube yönetimi, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri ve ilçetemsilcileri katıldı.

Aydın: Birlik ve Beraberliğimizi İslam Kardeşliği ile Korumalıyız

Toplantıda din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Vekili Osman Aydın din görevlilerinin bu ülkenin birleştirici çimentosu olduğuna dikkat çekerek “İslam kardeşliği bu ülkede her zaman birleştirici bir unsur olmuştur. Türk, Kürt, Laz, Çerkez İslam kardeşliği şemsiyesi altında birlikte ve beraberce asırlarca yaşamıştır. Bu birlik ve beraberliğin tesisinde din görevlileri her zaman önde ve yönlendirici etkileri ile halka önder olmuşlardır. Kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin tehdit edildiği şu günlerde de yine din görevlilerimize büyük görevler düşmektedir. Aramıza fitne tohumları ekmeye çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Sağduyu ve aklıselimle oynanan kirli oyunları boşa çıkaracağımıza inancım tamdır. Sendika olarak her zaman teröre ayrılıklara karşı İslam kardeşliğini savunduk ve savunmaya da devam edeceğiz” dedi.

Gür: Diyanet-Sen Sendikacılığın Okuludur

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür ise akademik sendikacılığa ve eğitime sendika olarak büyük önem verdiklerini belirterek “Yeni söylemler, yeni bakış açıları geliştirmemiz gerekiyor. Bu da ancak akademik sendikacılıkla eğitimle mümkündür. Diyanet-Sen bunun bilincinde hareket ederek Diyanet-Sen akademisini kurdu, bölge eğitim toplantıları ile eğitime dayalı akademik sendikacılığı tüm teşkilatına yaymak için çalışmalar yaptı ve bundan sonra da yeni açılımlarda bu eğitim faaliyetlerine devam edecek. Diyanet-Sen sendikacılığın okuludur” şeklinde konuştu.

Amasya Şube Başkanı Casim Keten de yaptığı konuşmada bu haftanın Camiler ve Din Görevlileri Haftası olduğunu hatırlatarak tüm din görevlilerin haftasını kutladı.

Toplantı sonrası genel merkez yönetim kurulu üyeleri Aydın ve Gür Amasya Şube yönetimi ile birlikte Amasya Merkez Kur’an Kursu ve Büyük Ağa Kur’an Kurslarını ziyaret ettiler.

Aydın ve Gür ayrıca Amasya Şubesi’nin Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile düzenlediği ve tüm müftülük personelinin davet edildiği yemeğe katıldılar.

Bu haberi 2084 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR