Yazıcı Sürümü

Afyonkarahisar Şubesi 4. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi


Afyonkarahisar Şubesi 4. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi
09.04.12, Pazartesi
Diyanet-Sen Afyonkarahisar Şubesi 4. Olağan Genel Kurul seçimleri 7 Nisan Cumartesi günü Garden Kale Otel'de yapıldı. Kongreye tek liste halinden giren mevcut başkan Süleyman Çiçek güven tazeledi.

Diyanet-Sen Afyonkarahisar Şubesi 4. Olağan Genel Kurul seçimleri  7 Nisan Cumartesi günü Garden Kale Otel'de yapıldı. Kongreye tek  liste halinden giren mevcut başkan Süleyman Çiçek güven tazeledi.

Diyanet-Sen Genel Mali Sekreteri Mehmet Ali Omurca'nın Divan  başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Azmi Yeşil ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban,  genel merkez yönetiminden Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Mehmet Ali Güldemir, Genel Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cebrail Yakışır, Memur-Sen İl Başkanı Abdullah Çelik, Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Ali Türkaslan, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve üyeler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan  Şube Başkanı Süleyman Çiçek, din görevlilerinin yılların biriktirdiği sorunlarını çözmek için 1998 yılında özerk diyanet, seçilmiş başkan, etkin ve saygın din görevlisi söylemiyle yola çıkan Diyanet-Sen’in, din görevlisinin verilmeyen sendikal hakkını almada, ilkeli hizmet sendikacılığının büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Diyanet-Sen Genel Sekreteri Hacıbey Özkan yaptığı konuşmada, hiçbir zaman sorunların ötelenerek birikmesini istemediklerini söyledi. Özkan sendika olarak hep çözüm odaklı çalıştıklarını, sorunun değil çözümün paydaşı olduklarını dile getirdi. Hedeflerinin Türkiye'nin dünyada hatırı sayılır bir yere ulaşması olduğunu belirten Genel Sekreter Hacıbey Özkan; "Halkımız ve kamu çalışanlarının refahı ve mutlulukları da hedefimiz içerisindedir. Bu hedefin gereklerini ortak akıl mitinglerinde toplu görüşme süreçlerinde en güzel şekilde yerine getirdik, getirmeye devam edeceğiz. Yeni anayasada din ve vicdan hürriyetinin teminat altına alınması, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın özerk bir yapıya kavuşturulması, kılık ve kıyafetinden dolayı hiç kimsenin eğitim, çalışma ve seçilme hakkından mahrum bırakılmaması güçlü ve büyük Memur-Sen ailesi olarak toplumsal, hukuki, idari ve insani olmak üzere her alanda birçok sorunun çözüme kavuşturulmasında öncü rol oynamaya devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

Sendikacılık yapıcılık gerektirir  

Müftülük hizmetlerinden sorumlu Vali Yardımcısı Azmi Yeşil'de programda bir konuşma yaptı. Sendikaların yapıcı olmaları gerektiğini belirten Yeşil, din görevlilerinin de aralarında örgütlenerek sendikal bir yapıya kavuşmalarının gurur verici olduğunu ifade etti.

Çoban Memur-Sen'i övdü  

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye'nin 2002 yılı sonundan itibaren büyük bir değişim geçirdiğini vurguladı. Çoban, değişim serüveni içerisindeki bir tarihin Türkiye'nin 80 yıllık tarihinde oluşan birikimlerinin bir kenara bırakıldığı, kendisine yeni bir rotanın çizildiği tarihi bir değişimin sözkonusu olduğunu belirtti.

Konuşmalar sonrasında gerçekleştirilen genel kurul seçimleri sonucu Afyonkarahisar şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı                          : Süleyman Çicek

Şube Sekreteri                       : Üzeyir Kızıklı

Şube Teşkilat Sekreter           : Abdullah Yılmaz

Şube Mali Sekreteri               : Veysel Arslan

Şube Mevzuat Sekreteri         : Ömer Boyraz

Şube Eğitim Sekreteri            : Ahmet Elmaz

Şube Arş ve Dışilş  Sek         : Hamdi Doğan

Denetim Kurulu: Fatih Akkaya, Fatih Dikmen, Erol Ersoy

Disiplin Kurulu: Abdullah Yenel, Ömer Karaer, Refik Sayar

Bu haberi 5650 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR