Yazıcı Sürümü

Afyonkarahisar İl Divan Toplantısı Yapıldı


Afyonkarahisar İl Divan Toplantısı Yapıldı
12.28.13, Cumartesi
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Anadolu’yu adım adım gezmeye devam ediyor.

Diyanet-Sen Afyonkarahisar İl divan toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.  28 Aralık 2013’te Afyonkarahisar Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman, Şube Başkanı Süleyman Çiçek ve yönetim kurulu üyeleri, zorunlu organlar ve ilçe temsilcileri katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in bu gün geldiği noktaya kolay gelinmediğinin altını çizerek “Biz,  bugün 70 bini açan üye sayısı ile Türkiye’nin sendikalaşma oranı en yüksek sendikasıyız. Bu noktaya, hem bürokratik oligarşiyle hem de bu zihniyetlerle mücadele ederek geldik.  Kendi medeniyet değerlerimizden ve insanlığın ortak birikiminden yararlanarak, bir sendikal gelenek oluşturma yolunda büyük adımlar attık.  Millet aşkıyla egemenlik sadece milletindir diyen Memur-Sen Camiası olarak, her alanda sorumluluk aldık. Hayal dahi edilemeyen işler yaptık. İmrenilen başarılara imza attık. Millet iradesinin tokatlanmasını, milletimizin desteğiyle ve ortak akılla engelledik. Mitingler ve yardım kampanyalarıyla, Mısırlı kardeşlerimize, Suriyeli kardeşlerimize Filistinli kardeşlerimize destek verdik.  Üniversitelerde başörtüsü yasağının son bulmasını istedik, artık üniversitelerde giriş kapılarında başörtülü kızlarımızın önünde zulüm barikatları kurulmuyor. Öğrenci Seçme Sınavında uygulanan adaletsiz katsayı uygulamasının kaldırılmasını istedik, YÖK farklı katsayı uygulamasına son verdi. Kur’an Eğitimine yönelik hukuki ve insani olmayan yaş sınırlamasının kaldırılması gerektiğini deklare ettik, yapılan yasal düzenleme ile yaş sınırı kaldırıldı. Başörtüsünün kamuda da serbest olması için imza kampanyaları düzenledik ve kamuoyunun desteğini aldık. Bu gün şükür başörtüsü her yerde serbest. Yıllarca başörtüsü nedeniyle okuma hakkı, çalışma hakkı elinden alan kardeşlerimiz bu gün nihayet haklarına kavuştu. Bu adımların atılmasında Memur-Sen’in, Diyanet-Sen’in öncü gücü, elini taşın altına koyan ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşımının hiç şüphesiz büyük etkisi vardır. Daha yapacağımız çok iş, el edeceğimiz çok kazanım var.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman ise Diyanet-Sen’in Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirterek “Hilf-ülFiduldan gelen bir gelenekle haksızlığa karşı birlikte hareket etmek iyilikleri çoğaltmak için çıkılan yolda bu gün ülkemizin sendikalaşma oranı en yüksek kamu çalışanları sendikası durumuna geldik. Geleneğimizden aldığımız bu güç ve ilkeli hizmet anlayışımız bizi 10 yıldır yetkinin değişmeyen adresi haline getirdi. Bu birlik ve beraberliğin kardeşlik ruhunun ve bilincinin eseridir. Diyanet-Sen’in başarısı sizlerin emeği sizlerin başarısının bir sonucudur” şeklinde konuştu.

Şube Başkanı Süleyman Çiçek de şube olarak yapılan çalışmalar konusunda katılımcılara bilgi verdi. Sorular cevaplandırılarak önümüzdeki dönem yol haritası belirlendi.  

Bu haberi 2412 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR