TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Afganistan’daki Katliamı Nefretle Kınıyoruz


Afganistan’daki Katliamı Nefretle Kınıyoruz
04.04.18, Çarşamba
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Afganistan’da medrese öğrencilerinin mezuniyet törenini hedef alan bombalı saldırıyı kınayarak “Bu bir vahşettir, sivillerin hele hele gencecik öğrencilerin üstüne bomba yağdırmak insanlık dışı bir durumdur. Katliamı yapanları nefretle kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.

Afgan rejimi bir medreseyi bombalayarak yüzden fazla medrese öğrencisi ve öğrencilerin mezuniyet töreni için toplanan yakınlarını katletti.

Afganistan’ın kuzeyindeki Kunduz iline bağlı Deşt-i Arçi ilçesinde işbirlikçi rejime bağlı hava kuvvetleri bir hava saldırısı gerçekleştirdi. Medrese öğrencilerinin mezuniyet törenini hedef alan işbirlikçilerin hava saldırısında hafızlığını tamamlayan öğrencilerin çoğunlukta olduğu yüzün üzerinde sivilin katledildiği ve bir çok sivilinde yaralandığı belirtildi.

Saldırıyla ilgili bir açıklama yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Katliamı yapanları nefretle kınıyorum. “Bu bir vahşettir, sivillerin hele hele gencecik öğrencilerin üstüne bomba yağdırmak insanlık dışı bir durumdur. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.

Bayraktutar, ABD’nin demokrasi adına hangi ülkeye girse oraya kan ve göz yaşından başka bir şey götürmediğine işaret ederek “İşbirlikçi yöneticileri de kendi insanlarına zulmetmekten kendi insanını katletmekten geri kalmıyor. Müslüman ülkelerin artık oynanan bu oyunu görmesi ve bu oyunlara fırsat vermemesi gerekiyor.” Şeklinde konuştu.

Bu haberi 1966 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR