Yazıcı Sürümü

82 Bin Üyemizin Kararına Saygı Duyun


82 Bin Üyemizin Kararına Saygı Duyun
20.05.17, Cumartesi
​Diyanet-Sen genel merkez yönetimi İstanbul 4 Nolu Şube’ye bağlı ilçe müftülüklerinde teşkilat çalışmasında bulundu. Teşkilat çalışmalarına Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca ve Hacı Bayram Gür katıldı. İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Ali Şükrü Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri de çalışmalara iştirak etti.Özkan: En Güzel Dua Fiili Duadır

Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan teşkilat çalışmaları kapsamında İstanbul 4 Nolu Şubeye bağlı Sancaktepe, Tuzla ve Sultanbeyli İlçe Müftülük aylık mutat din görevlileri toplantılarına katıldı. Toplantılarda din görevlilerine hitap eden Özkan, “Diyanet-Sen olarak kurulduğumuz günden beri tüm ekip arkadaşlarımla ve teşkilatlarımızla özveri ile çalışıyoruz. Kendi özel yaşantımızdan isteklerimizden taviz vererek gece gündüz demeden Diyanet-Sen’e ne katabiliriz. Sendikamızı daha ileri götürmek için ne yapabiliriz. Din görevlilerinin yaşam şartlarını daha iyi noktaya nasıl taşıya biliriz? Bunların hesabını yapıyoruz. En güzel duanın fiili dua olduğunu biliyor Rabbimden istemeden önce gereğini yapmayı ihmal etmiyoruz. Rabbim de lütfediyor dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir teveccühle din görevlileri vakıf çalışanları sendikamızı tercih ediyor. Şükürler olsun 13 yıldır yetkili sendikayız ve Mayıs ayı rakamlarına göre 14. Kez yine sendikamız yetkiyi göğüsleyecek.” Dedi.

Bazı sendikaların acaba biz nerede hata yaptık deme yerine Diyanet-Sen’i karalama kampanyasına girdiğine dikkati çeken Özkan “Biz yolumuza devam ediyoruz. Sizin iftiralarınız bize bir zarar vermez. Bitip tükenme noktasına geldiğinizi biz değil rakamlar söylüyor. Hiç değil kendi başarısızlığınızla yüzleşmeyi bilin. 82 bin din görevlisinin kararına saygı duyun” şeklinde konuştu.

Omurca: İlk Günkü Heyecanla Yolumuza Devam Ediyoruz

Teşkilat çalışması kapsamında Maltepe İlçe müftülük din görevlileri toplantılarına katılan Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ali Omurca buralarda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in kuruluş amacını hatırlatarak “Kötülüğe karşı HAK’kın, haklının yanında olma bilinci ile bir avuç gönüllü tarafından temelleri atılan ve bu gün kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek ve Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde teşkilatlanmış, hizmet kolunda resmi olmayan rakamlara göre bu yıl 1. Kez yetkiyi gögüsleyen, onlarca kazanımın mimarı Diyanet-Sen’in bir neferi olmanın haklı onurunu yaşıyoruz. 14 yıldır başarı ve istikrarın değişmeyen adresi Diyanet-Sen’e ülkemizin ve İslam coğrafyasının içinde bulunduğu zorlu şartlarda büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluğun bilinci ile çalışmalarımıza ilk günkü heyecanla devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.


Gür: Diyanet-Sen Dönemi Kazanımlarla Doludur

Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür Ataşehir İlçe müftülük toplantısına katıldı. Diyanet-Sen döneminde mali, özlük ve sosyal haklara ilişkin olarak din görevlilerimizin dahi hayal edemediği bir çok kazanımlar elde ettiklerini belirten Gür, konuşmasına şöyle devam etti: “ Ücretlerin iyileştirilmesinden, kadro sorununa, dini bayramların ardından milli bayramlarda da mesai alınmasına, Cuma iznine, katsayı zulmünün, başörtüsü zulmünün kaldırılmasından diplomalardaki şerhlerin kaldırılmasına kadar burada tek tek sayıp da vaktinizi almak istemediğim bir çok kazanıma Memur-Sen olarak Diyanet-Sen olarak imza attık. Kurum idari kurulu toplantılarında yılda iki kez yeni kazanımlar elde etmeye devam ediyoruz. KPDK’da Toplu sözleşme konularını takip etmeye devam ediyoruz. Diyanet- Sen Türkiye genelinde 82 bin üyesiyle hizmete devam etmektedir. Önümüzde Ağustos’da toplu sözleşme var. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı daha güzel günlere taşımak milletin ve ümmetin istiklal istikbal ve istikrarı için Diyanet-Sen genel merkezinden şubelere, ilçe temsilciliklerine kadar hepimiz çalışıyoruz. Özellikle KİK ve Toplu Sözleşme dosyaları için müftü, müftü yardımcısı, müdür, murakıp, vaiz, uzman şef, veri hazırlama memuru, hizmetli, şoför, teknisyen, teknikerlerin tüm kurum çalışanlarının ayrı ayrı görüşlerinin bu dosyalarda yer almasını istiyoruz. İstek ve çözümünü istediğiniz konuları sendikamıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Mutlaka hem kurumumuza hem de toplu sözleşmeye taşınacaktır. Biz sorun değil çözüm odaklı çalışıyoruz ve şimdiye kadar da güzel sonuçlar aldık.

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezinde Geleceğin Müftüleri ile Buluşuldu

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Özkan, Omurca ve Gür İstanbul 4 Nolu Şube yönetimi ile birlikte Pendik’te bulunan Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde yapılan toplantıya katıldılar. Burada geleceğin müftü adaylarına hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan din eğitiminin ve din görevlilerinin önemine değinerek bu tür ihtisas kurslarının ülkemiz adına büyük şans olduğunu belirtti.


Ziyaretler

Toplantılar sonrası ilçe müftülüklerini ziyaret eden Diyanet-Sen heyeti ilçe müftülerine Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda bilgi verdi.


Bu haberi 1920 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR